Najpopularniejsze kosmetyki do pielęgnacji ciała

Najpopularniejsze kosmetyki do pielęgnacji ciała

W sklepach regularnie pojawiają się nowości kosmetyczne. Chcesz być na bieżąco? Sprawdź, jakie kosmetyki przeznaczone do pielęgnowania ciała są teraz modne. Postaw na najlepsze produkty i zadbaj o swój wygląd.

Mydła i peelingi

Jednym z etapów pielęgnacji skóry jest jej oczyszczanie i złuszczanie martwego naskórka. Wiele osób cierpi na alergie i ma skłonności do podrażnień. W takiej sytuacji trzeba zwrócić szczególną uwagę na skład kosmetyków, które muszą być delikatne, a zarazem skuteczne w działaniu. Dużym zainteresowaniem wśród kobiet cieszą się kostki dermatologiczne do skóry atopowej, które nie naruszają filmu hydrolipidowego. Do złuszczania natomiast warto wykorzystać peelingi enzymatyczne i średnioziarniste. Ciekawą propozycją jest preparat hydrożelowy, który:

  • zawiera ziarenka kawy, kwas mlekowy i azelainowy,
  • ma przyjemny zapach,
  • wygładza powierzchnię skóry,
  • spowalnia procesy starzenia.

Złuszczanie martwego naskórka warto wykonywać raz lub dwa w tygodniu. Regularny masaż ciała z peelingującymi drobinkami wykazuje także działanie ujędrniające i antycellulitowe.

Balsamy, kremy i mgiełki do ciała

Kolejnym krokiem powinno być nawilżanie i odżywianie. Można wykorzystać do tego kremy zawierające naturalne ekstrakty roślinne. Szczególnie cenione są preparaty, które szybko się wchłaniają i są wygodne w aplikacji. W przypadku problematycznych stref, takich jak przesuszone łokcie i pięty, warto sięgnąć po specjalistyczne kosmetyki do pielęgnacji ciała. Zaliczają się do nich maść ochronna z witaminą A, kremy regenerujące o działaniu złuszczającym oraz preparaty natłuszczające z alantoiną.

Ważny jest wybór dobrej jakości kosmetyków do depilacji. Delikatna pianka do golenia może zapobiec powstawaniu podrażnień na skórze i wrastaniu włosków. Po użyciu maszynki warto dokładnie nabalsamować wydepilowaną część ciała. Praktycznym rozwiązaniem są też nawilżające mgiełki, które wyróżniają się łatwością aplikacji i pozwalają na szybkie użycie. Najlepsze produkty kosmetyczne mają przyjemne zapachy, a razem naturalny skład, bez dużej ilości sztucznych dodatków.

Sklep z kosmetykami dla kobiet

Już wiesz, jakie kosmetyki są teraz modne i sprawdzają się w codziennej pielęgnacji ciała. Pamiętaj o nawilżaniu, oczyszczaniu i złuszczaniu martwego naskórka. Zwracaj uwagę na skład stosowanych preparatów.