Kuchenki Whirlpool czy warto? Zalety i wady

Sprzęt producenta AGD spod znaku wiru wodnego jest w Polsce dość popularny. Częściej jednak kojarzy się go ze zmywarkami i pralkami. Tymczasem w ofercie tej firmy można znaleźć także inne rozwiązania. Kuchenka do zabudowy Whirlpool? Czy raczej wolnostojąca? Sprawdź już teraz, czy warto sięgnąć po ten sprzęt!

O marce Whirlpool

Pochodzący ze Stanów Zjednoczonych producent zajmuje się produkcją i sprzedażą AGD od lat. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że pod jego egidą działa szereg innych marek, w tym znany w Polsce Polar. Wśród urządzeń, jakie dostępne są w ofercie, znajdują się m.in. pralki, zmywarki, lodówki, chłodziarki, ale i piekarniki. Opinie o Whirlpool wśród użytkowników są często bardzo pozytywne, gdyż firma stale wprowadza liczne innowacje, mające na celu zwiększenie funkcjonalności sprzedawanego sprzętu. Dostrzegł to również amerykański rząd, który zaangażował ją w programy kosmiczne Gemini, Apollo i Skylab, co już samo w sobie stanowi przesłankę, że to marka warta uwagi.

Kuchenki wolnostojące i do zabudowy

W jej ofercie można znaleźć różne propozycje do kuchni. Wśród nich nie brakuje urządzeń wolnostojących, ale dużą część asortymentu stanowią kuchenki i piekarniki do zabudowy. Takie rozwiązanie niesie ze sobą liczne korzyści, przede wszystkim jeśli chodzi o estetykę. Trzeba jednak pamiętać, że inwestycja w nie najczęściej wiąże się z koniecznością wymiany całego umeblowania, by wizualnie dopasować zakupiony sprzęt do wyposażenia.

Warto też przyjrzeć się samym urządzeniom, które oferuje ta marka. W sprzedaży dostępne są m.in. kuchenki Whirlpool z tradycyjnym piekarnikiem z termoobiegiem, ale i modele z wbudowaną mikrofalówką. Oba te systemy mają swoje wady i zalety. Pierwszy skierowany jest przede wszystkim do osób lubiących gotować i często piekących np. ciasta. Drugi zaś to opcja dla ludzi żyjących szybko, potrzebujących urządzenia, jakie pozwoli im jedynie podgrzać gotową potrawę. Nie spełni ono jednak oczekiwań osób spragnionych kulinarnych eksperymentów.

Unikatowe rozwiązania Whirlpool

Decydując się na zakup sprzętu do kuchni od tej firmy, można liczyć na szereg dodatkowych funkcji. System pyrolizy na przykład to świetne rozwiązanie ułatwiające czyszczenie wnętrza piekarnika, co bywa uciążliwym zadaniem. Jednak unikatowym rozwiązaniem jest 6. zmysł. Tak – kuchenka Whirlpool zaskoczy Cię jako urządzenie inteligentne! Dzięki zastosowaniu specjalnych czujników sama dobierze odpowiednie opcje. To m.in. możliwość pieczenia 3 różnych potraw naraz bez mieszania ich aromatów, zapamiętania optymalnych ustawień podczas gotowania oraz dobrania idealnej temperatury do przygotowania konkretnych dań!

Postaw na urządzenia sprawdzonej marki!

Istnieje wiele atrakcyjnych rozwiązań, jakie może zapewnić marka Whirlpool. Opinie o niej, głównie pozytywnie, wynikają z solidności, jaką gwarantuje i innowacji, jakie wprowadza do urządzeń. Choć kojarzy się ją głównie z pralkami, to zdecydowanie warto dać szansę także takim sprzętom jak piekarniki do zabudowy. Sprawdź je np. w sklepie NEONET.