Kancelaria adwokacka w Poznaniu – sprawy cywilne

Kancelaria adwokacka w Poznaniu – sprawy cywilne

Prawo cywilne w Polsce jest dziedziną, która wyróżnia się bardzo szerokim zasięgiem i licznymi przepisami. Służy ono między innymi do rozstrzygania sporów pomiędzy osobami fizycznymi a prawnymi. Przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się, w jakich kwestiach pomoże Ci kancelaria adwokacka w Poznaniu, wyspecjalizowana w tej dziedzinie.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu – prawo cywilne

Większość kancelarii adwokackich, które zatrudniają w swoich szeregach prawników z różnych dziedzin, podejmuje się prowadzenia spraw cywilnych. Nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę szeroki zasięg tej gałęzi i jej istotny wpływ na funkcjonowanie społeczeństwa. Często zdarza się, że prowadzą one spory zbiorowe, dotyczące większej liczby pokrzywdzonych, którzy wypłacają im wynagrodzenie wyłącznie w przypadku korzystnego rozstrzygnięcia. 

W polskim prawodawstwie rozróżnia się następujące kategorie prawa cywilnego:

  • rzeczowe,
  • ogólne,
  • spadkowe,
  • rodzinne,
  • zobowiązań.

Warto przy tym pamiętać, że w kodeksie cywilnym znajdują się także odniesienia do zapisów z innych dziedzin prawa, np. rodzinnego lub pracy. 

Kto korzysta z usług kancelarii zajmującej się prawem cywilnym?

Klientami, przez których jest odwiedzana tak wyspecjalizowana kancelaria adwokacka w Poznaniu, są np. pokrzywdzeni pracownicy zatrudnieni na podstawie kontraktów cywilno-prawnych. Osoby pracujące na podstawie umowy zlecenia czy o dzieło nie są bowiem objęte standardowym kodeksem pracy. Poza tym specjaliści z tej dziedziny służą fachową poradą prawną w kwestiach związanych z przyjęciem lub zrzeczeniem się spadków, a także z rozstrzyganiem sporów dotyczących treści i realizacji zapisów testamentu. 

Adwokat z tej dziedziny prawa będzie też Twoim reprezentantem w sądzie w rozprawach wznoszonych z tytułu powództwa cywilnego niezależnie, czy będziesz w nich powodem, czy stroną pozwaną. Tego rodzaju sprawy mogą dotyczyć wielu dziedzin życia społecznego, np. odszkodowań i roszczeń z tytułu wypadków komunikacyjnych. 

Prawo cywilne – wybierz najlepszą kancelarię

Jeśli zależy Ci na możliwie najkorzystniejszym rozstrzygnięciu sporu cywilnego, pomoc adwokata będzie konieczna. Masz do wyboru wiele kancelarii wyspecjalizowanych w tym obszarze prawa. Wybierając konkretną, zapoznaj się z opiniami jej byłych klientów i dowiedz się, jakie jej pracownicy mają doświadczenie w tej dziedzinie.