Jakich męskich butów nie może zabraknąć w szafie żadnego mężczyzny?

Jakich męskich butów nie może zabraknąć w szafie żadnego mężczyzny?

Kobiety zwykle kochają buty i chętnie śledzą modowe trendy. Panowie wykazują do tej kwestii znacznie praktyczniejsze podejście —  mają mniej par obuwia, w dodatku takiego, jakiego bezwzględnie potrzebują. Co musi znaleźć się w męskiej szafie z butami? Sprawdź!

Wygodne obuwie na co dzień

Wygoda to na pewno kwestia, jaką panowie cenią sobie najmocniej, szczególnie w przypadku obuwia, toteż większość mężczyzn, zwłaszcza młodszych, stawia na modele sportowe, nosząc je na co dzień. Zwykle przy tym panowie mają nadzieję nosić swoje buty jak najdłużej —  by było to możliwe, trzeba inwestować w dobrej jakości produkty, zdolne służyć kilka sezonów.

Oczywiście to, jakie buty nosi się na co dzień, zależne jest od preferowanego stylu, a także wykonywanego zawodu, kiedy bowiem w pracy obowiązuje dress code, trzeba postawić na obuwie eleganckie. Dla wielu panów jednak dobrą wiadomość stanowi fakt, że obecnie często stosowaną opcją jest łączenie marynarek na przykład z trampkami —  takie zestawienie jest spotykane nawet w biznesie.

Modny wygląd

Chcąc ukazać się otoczeniu jako modny mężczyzna, warto stawiać na zwracające uwagę obuwie oraz nosić je w odpowiedni sposób. Panowie zwykle wybierają w tym kontekście modne buty sportowe znanych marek, często mających designerskie kształty i nietypowe kolory. Chcąc jednak jeszcze bardziej wyróżnić się z tłumu i pokazać swój styl, warto postawić na przykład na mokasyny, zwłaszcza noszone, wzorem południowców, na gołe stopy. Takie buty świetnie wyglądają z chinosami i koszulami. Latem zaś można je zastąpić espadrylami lub wsuwanymi trampkami, także noszonymi bez skarpet, co zapewnia modny wygląd i jednocześnie wygodę.

Mniej odważni panowie, czy też stawiający na wybitnie sportowy styl, mogą takie opcje zastąpić poprzez bardziej zachowawcze sneakersy, dostępne w sprzedaży także w wersjach ocieplanych, na chłodne miesiące.

Eleganckie pantofle —  najlepiej ze skóry

W każdej męskiej szafie musi też znaleźć się najbardziej elegancki wariant męskiego obuwia, czyli pantofle. Takie męskie buty są niezastąpione do garnituru, podczas ważnych rodzinnych uroczystości, egzaminów na uczelni czy rozmów o pracę. Najlepiej wybierać warianty ze skóry, które posłużą przez wiele sezonów.

Wybierz dobry sklep

Już wiesz, jak zapewnić sobie efektowny wygląd, odpowiedni w każdej sytuacji. Dodatkowo, robiąc zakupy obuwnicze, postaw na dobry sklep z butami —  online znajdziesz najatrakcyjniejsze pary w jednym miejscu i w niewygórowanej cenie.