Jaki ogranicznik do drzwi wejściowych wybrać?

Jaki ogranicznik do drzwi wejściowych wybrać?

Często zdarza Ci się wykonywać gwałtowne ruchy? Przy otwieraniu drzwi warto zachować szczególną ostrożność. Trzaśnięcie nimi może doprowadzić do wielu niepotrzebnych zniszczeń. Sprawdź, jak temu zapobiec. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze ogranicznika drzwiowego.

Drzwi z samozamykaczem

Jednym z najlepszych rozwiązań jest zakup nowoczesnych drzwi z samozamykaczem. Ukryty system zabezpieczeń doskonale sprawdza się w prestiżowych obiektach i budynkach użyteczności publicznej. Jego zadaniem jest spowalnianie ruchu skrzydła w ostatniej fazie zamykania. Zapewnia to nad nim pełną kontrolę. Możesz mieć pewność, że drzwi nie trzasną, nawet jeśli ktoś mocno je popchnie lub intensywnie zawieje wiatr. Samozamykacze znajdują się w ofercie najlepszych producentów stolarki drzwiowej. Montowane są w fabryce, użytkownik otrzymuje gotowy produkt.

Odbojniki podłogowe

Jeśli szukasz tańszych akcesoriów, idealnym wyborem jest tradycyjny odbojnik podłogowy. To prosty w montażu ogranicznik do drzwi wejściowych, który kupisz już cenie kilkunastu lub kilkudziesięciu złotych. Przy zakupie warto jednak zwrócić uwagę na solidność produktu i rodzaj materiału, z jakiego został wykonany. Musi być odporny na działanie warunków zewnętrznych, takich jak deszcz, śnieg, mróz i intensywne promieniowanie słoneczne. Nie może odkształcać się pod wpływem uderzenia.

Odbojnik mocuje się w podłodze. Trzeba zamontować go w odpowiednim miejscu. Powinien zapobiegać stykaniu się klamki z elewacją, a zarazem nie może być umieszczony zbyt blisko zawiasów. Zazwyczaj zaleca się zachowanie minimalnej odległości 2/3 skrzydła. W razie wątpliwości warto skonsultować się ze sprzedawcą drzwi. Na montaż ogranicznika podłogowego możesz zdecydować się w każdej chwili. To rozwiązanie często stosowane w mieszkaniach i domach jednorodzinnych. Zabezpiecza elewację i stolarkę drzwiową przed zarysowaniem, wgnieceniem i wyszczerbieniem powierzchni.

Rodzaje ograniczników do drzwi

W sklepach znajdziesz różne rodzaje ograniczników do drzwi. Które są najlepsze? Wszystko zależy od Twoich preferencji i miejsca montażu. Jeśli zależy Ci na eleganckim wykończeniu budynku, bez widocznych akcesoriów drzwiowych, postaw na samozamykacze z systemem hydraulicznym. Alternatywą są odbojniki podłogowe, które pełnią taką samą funkcję, ale są mniej dyskretne.