Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Wybór obrączek ślubnych jest o tyle łatwiejszy że dokonuje się go wspólnie. Pierścionek zaręczynowy zaś mężczyzna zwykle dobiera sam. Na co zwrócić uwagę, by był to trafiony zakup, a moment zaręczyn został zapamiętany jako wyjątkowy i wzruszający? Sprawdź!

Określ swój budżet

Biżuteria zaręczynowa występuje w niezliczonych wariantach, a podstawowe różnice pomiędzy poszczególnymi propozycjami dotyczą przede wszystkim cen. Te zaś są determinowane przez markę, zastosowane materiały, a także ich ilość —  im np. więcej szlachetnych kamieni, tym droższy pierścionek.

Wiele osób uważa, że pierścionek zaręczynowy powinien być kosztowny, ale nie jest to prawda. Piękne i trwałe mogą być także niedrogie ozdoby, zwłaszcza gdy są kupione w cenionym sklepie. Poza tym warto pamiętać o guście swej ukochanej. Nie brakuje kobiet, które o wiele bardziej ucieszą się ze skromnego pierścionka, na przykład z perłą czy ametystem, niż z iskrzącego się od diamentów, kosztownego —  tym bardziej że ta druga ozdoba może nie być najwygodniejsza w codziennym noszeniu.

Oczywiście jednak jeśli można sobie na to pozwolić, na pewno warto zainwestować w kosztowniejszy produkt, nie ma sensu nań żałować, gdyż będzie on ważnym elementem jednego z najważniejszych momentów w życiu. Poza tym to ozdoba, która pozostanie na palcu obdarowanej nią kobiety przez całe życie.

Z jakich materiałów wykonuje się pierścionki zaręczynowe?

W sklepach jubilerskich zwykle można znaleźć specjalną kategorię z tymi produktami, choć przecież tak naprawdę na zaręczyny można podarować każdy pierścionek. Klasycznym wyborem na tę okazję jest ozdoba z żółtego (w odświeżonej wersji —  z białego) złota z brylantem. Zanim jednak kupi się taki produkt, warto upewnić się, że kobieta, do której ma trafić, jest miłośniczką klasyki. Jeśli niekoniecznie, do wyboru jest mnóstwo innych możliwości. Pierścionki takie wykonuje się z wszelkimi innymi kamieniami szlachetnymi, perłami, a nawet syntetycznymi cyrkoniami —  to wersja budżetowa. Zawsze najlepiej jest brać pod uwagę gust ukochanej.

Idealna biżuteria zaręczynowa

Pierścionek to ważny element oświadczyn, wyjątkowa pamiątka i piękna ozdoba, warto zatem podejść do jego wyboru z rozwagą. Jednocześnie jednak nie można zapominać, że najbardziej liczy się gest!