Jak stosować w pielęgnacji suchy olejek do twarzy?

Jak stosować w pielęgnacji suchy olejek do twarzy?

Wygląd cery zmienia się wraz z upływem lat, kiedy to powstają na niej pierwsze zmarszczki mimiczne. Jest to spowodowane utratą jędrności skóry i innymi czynnikami, jednak możesz zatrzymać ten proces, sięgając po suchy olejek do twarzy. Zapoznaj się z tym krótkim artykułem i poznaj zalety i zasady stosowania tego kosmetyku!

Jak działa suchy olejek do twarzy?

Tłuszcze roślinne od setek lat są wykorzystywane w kosmetyce, ze względu na swoje znakomite właściwości. Suchy olejek do twarzy jest więc popularnym wyborem, zwłaszcza wśród kobiet, które chcą poprawić wygląd swojej cery. Szczególnym powodzeniem cieszą się kosmetyki o działaniu odmładzającym i przeciwzmarszczkowym, które są przeznaczone przeważnie dla konsumentów powyżej 25. roku życia. 

Kosmetyk odwracający proces starzenia się skóry może bazować na takich olejkach, jak m.in.:

  • z ogórecznika  – łagodzi podrażnienia,
  • arganowy – źródło antyoksydantów,
  • z nasion czarnej porzeczki  – wygładza i napina,
  • z pestek jabłek – zmiękcza i odżywia.

Za korzystne właściwości tych składników roślinnych odpowiedzialne są kwasy tłuszczowe, witaminy i minerały w nich zawarte. Najlepiej wybrać produkt bazujący na różnych olejach, przez co będzie bardziej uniwersalny. 

Pielęgnacja z suchym olejkiem do twarzy

W zależności od konkretnego produktu oraz indywidualnych potrzeb Twojej cery możesz sięgać po kosmetyk z różną częstotliwością. W celu uzyskania widocznych efektów pielęgnacji w krótszym czasie warto mieszać suchy olejek do twarzy z kremem na noc. Jednak z powodzeniem sprawdzi się też bez dodatku innych preparatów, wystarczy wklepać jego niewielką ilość w skórę, najlepiej jeszcze lekko wilgotną, wówczas łatwiej się rozprowadzi. 

Kup wydajny i skuteczny olejek do twarzy

Jako że do pielęgnacji twarzy wystarczy zaledwie kilka kropel suchego olejku, jedna butelka wystarczy Ci na wiele tygodni lub miesięcy, w zależności od jej pojemności. Z tego powodu warto zainwestować w produkt z nieco wyższej półki cenowej, np. zawierający płatki złota! Dodatek tego składnika sprawia, że kosmetyk wspiera naturalną syntezę kolagenu.