Dlaczego warto zamontować ogranicznik do drzwi wejściowych?

Dlaczego warto zamontować ogranicznik do drzwi wejściowych?

Chcesz zabezpieczyć stolarkę drzwiową i elewację przed uszkodzeniami? Zdecyduj się na ogranicznik do drzwi zewnętrznych. Sprawdź, jakie rodzaje tego produktu są dostępne na rynku i dlaczego warto w niego zainwestować. Postaw na dyskretne, ukryte samozamykacze lub proste odbojniki podłogowe.

Ochrona drzwi i elewacji

Każde gwałtowne otwarcie drzwi może sprawić, że zderzą się z elewacją. Skutkiem tej kolizji bywa pękniecie ościeżnicy, zarysowanie ściany lub nawet wgniecenie stolarki. Dla osób o dużym temperamencie to spory kłopot. Powodem utraty kontroli nad skrzydłem drzwiowym może też stać się intensywny podmuch wiatru. Jak się przed tym zabezpieczyć? Wystarczy zainwestować w ogranicznik do drzwi wejściowych . Tego typu blokada sprawdzi się w każdym domu. Co więcej, jest dosyć tania. Kupując ją, unikniesz wydatków na naprawę elewacji. Jej dobór warto przemyśleć jeszcze przed zakupem i wprawieniem stolarki drzwiowej.

Samozamykacze i odbojniki podłogowe

W sklepach dostępne są różne rodzaje ograniczników. Najbardziej eleganckim rozwiązaniem są samozamykacze wbudowane w drzwi, których nie widać z zewnątrz. System hydrauliczny hamuje niekontrolowane, gwałtowne ruchy skrzydła. Spowalnia fazę zamykania i sprawia, że trzaśnięcie drzwiami jest niemożliwe. To idealny wybór do budynków użyteczności publicznej oraz domów, w których mieszkają dzieci, które często dynamicznie wybiegają i wbiegają do mieszkania.

Kolejnym rozwiązaniem są proste odbojniki podłogowe. Montuje się w podłodze, są widoczne, ale często zaprojektowane w taki sposób, że stanowią ciekawy element dekoracyjny. Kupisz je w niższych cenach od wbudowanych samozamykaczy. Przy ich montażu trzeba zwrócić szczególną uwagę na zachowanie odpowiedniej odległości pomiędzy klamką, a elewacją. Odbojnik musi zapobiegać ich zetknięciu.

Ogranicznik do drzwi można wykonać też samemu. Doskonale sprawdza się do tego styrodur, który jest odporny na odkształcenia, a zarazem łatwy do kształtowania. Malując go, wybierz farby przeznaczone do użytku w warunkach zewnętrznych.

Niezawodne akcesoria drzwiowe

Dobrej jakości akcesoria drzwiowe zwiększają komfort użytkowników wnętrza i zabezpieczają dom przed uszkodzeniami. Postaw na ograniczniki do drzwi i chroń elewację przed uszkodzeniami. Możesz też zamówić nowoczesne skrzydła z samozamykaczem.