Content marketing, co to jest?

Obecnie istnieje wiele skutecznych sposobów na dotarcie do nowych klientów z ofertą firmy. Jednym z nich jest inwestycja w promocję poprzez treści, która cieszy się dużą popularnością. Profesjonalne agencje oferują tego typu kampanie, zapewniając wymierne i długofalowe efekty. Przed wybraniem takiej opcji warto dowiedzieć się, czym jest content marketing. Zobacz!

Co to jest content marketing?

Przedsiębiorcy sprzedający towary online chętnie inwestują w kampanie w przestrzeni internetowej, skupione na tworzeniu wysokiej jakości treści. W tym celu stawiają na content marketing. Co to takiego? Polega na budowaniu trwałych relacji z użytkownikami sieci za pomocą tworzonych i publikowanych przez specjalistów postów, artykułów, grafik czy banerów. Kluczem do sukcesu kampanii, jest sporządzanie treści nie tylko poprawnych językowo, ale też angażujących czytelnika i odpowiadających na pytania dotyczące danej marki czy branży.

Skuteczny marketing treści pozwala stworzyć szeroką bazę zaufanych klientów, którzy będą regularnie inwestować w towary lub usługi danej marki. Jednak aby merytoryczny content zadziałał, musi on najpierw trafić do odpowiedniej grupy odbiorców. Z tego powodu publikacje pojawiają się zarówno na stronie firmowej, jak i na kanałach w social mediach. Potrzebna jest też właściwa promocja, której częścią może być np. nawiązanie współpracy z popularnymi influencerami, zajmującymi się daną branżą.

Skuteczna kampania poprzez teksty i nie tylko obejmuje m.in.:

  • artykuły blogowe,
  • filmy na YouTube,
  • webinary i ebooki branżowe,
  • publikacje na IG, TikToku czy FB.

Marketing treści – korzyści

Dla przedsiębiorców decydujących się profesjonalny content marketing korzyści płynące z kampanii przewyższają koszt związany z inwestycją! Publikując na swojej stronie internetowej eksperckie treści związane z daną branżą, można przedstawić markę w roli specjalisty. Firma, która stawia na udostępnianie angażujących publikacji dla swoich potencjalnych klientów, zdobywa w ich oczach uznanie, tym samym wyróżniając się na tle konkurencji.

Z pomocą marketingu treści można w znacznym stopniu zwiększyć zasięgi kanałów firmowych w social mediach. Użytkownicy Instagrama czy Facebooka chętnie śledzą profile marek, które publikują atrakcyjny przekaz opatrzony estetycznymi grafikami. A większe zasięgi to jeszcze więcej potencjalnych klientów, którzy mogą zainwestować w towary lub usługi danego przedsiębiorstwa.

Postaw na content marketing!

Inwestycja w content marketing to nie tylko wzrost sprzedaży czy budowanie długofalowych relacji z odbiorcami. Działania związane z tworzeniem angażujących wpisów to też sposób na zdeklasowanie konkurencji i postawienie marki w roli przedstawiciela danej branży. Warto przekonać się o wszystkich korzyściach osobiście, nawiązując współpracę z profesjonalną agencją!