Jak wybrać akumulator ciepła?

Jak wybrać akumulator ciepła?

Rosnące koszty energii, zwłaszcza tej służącej do ogrzewania, a także konieczność poszukiwania ekologicznych metod grzania domów, sprawiają, że wdrażane są różne rozwiązania. Jednym z lepszych jest posiadanie ogrzewania elektrycznego, jednak sprawdza się ono tylko w przypadku zastosowania sposobów oszczędzania energii, na co pozwala zwłaszcza kumulujący energię akumulator ciepła. Przeczytaj, by dowiedzieć się, jak wybrać takie urządzenie.

Oszczędzanie energii i jej rozsądne wydatkowanie

Osoby korzystające z ogrzewania elektrycznego bez wdrożenia sposobów na oszczędzanie energii (jak choćby włączanie grzejników tylko w określonym czasie) muszą liczyć się z bardzo wysokimi rachunkami, szczególnie w okresach wysokich cen (a takie panują już stale) oraz niskich temperatur, kiedy trzeba grzać mocniej. By zapewnić sobie oszczędności, a jednocześnie pożądane ciepło, bez wysiłku, warto zainwestować w akumulator ciepła, który będzie:

  • kumulował energię wtedy, gdy jej wydatek jest niższy,
  • pobierał ją wówczas, gdy prąd jest tańszy, czyli w okresach taryfy.

W dodatku urządzenia takie mają wiele zalet, zależnych od ich rodzajów, dlatego istotne jest, by dobrać wersję sprzętu dobrze.

Akumulatory ciepła statyczne i dynamiczne

To podstawowy podział takich urządzeń. Akumulator statyczny będzie dobrym wyborem na przykład dla osób, które najwięcej czasu spędzają w danych pomieszczeniach, w innych zaś mniej, przez co nie potrzebują one intensywnego grzania. Jeśli zaś pożądane jest równomierne rozprowadzanie ciepła w całym domu i efektywne zarządzanie temperaturą, sprawdzi się wersja dynamiczna. Pozwoli ona na przykład cieszyć się wyższą temperaturą w salonie, a niższą w sypialni.

Wybierz sprzęt dla siebie!

Dobrze dobrany akumulator zapewni liczne korzyści, jak komfort mieszkania w budynku, wygoda oraz oszczędności na rachunkach. Dlatego warto rozsądnie podejść do takiego zakupu, a w razie wątpliwości poradzić się doświadczonego sprzedawcy.