Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Płatności

Polecane produkty

Walter kard. Brandmuller, Raymond kard. Burke i inni: "Pozostać w prawdzie Chrystusa" Walter kard. Brandmuller, Raymond kard. Burke i inni: "Pozostać w prawdzie Chrystusa"
Cena: 33,00 zł

To może najważniejsza książka obecnej doby; jej sława ma i takie źródło, że ponoć nie została dostarczona przed obradami Zgromadzenia Nadzwyczajnego Synodu. Kto wie, może wobec wydarzeń, które poruszają Kościół, nabierze nawet znaczenia historycznego, jako zdecydowane ukazanie wartości nauki Chrysusa, obecnej w Jego Kościele. Autorzy wybitni teologowie i duszpasterze odpowiadaja na pytanie zasadnicze, które wyłoniło sie w związku z trwającym synodem o rodzinie: jak pogodzić wierność nauce Kościoła i miłosierdzie względem względem osób rpozwiedzinych żyjaych w nowych związkach cywilnych?

Artykuły składające się na niniejszy tom stanowią odpowiedź pięciu kardynałów Kościoła rzymskokatolickiego oraz czterech innych uczonych na książkę "Ewangelia rodziny" kardynała Waltera Kaspera, zawierająca przemówienie, które wygłosił on podczas Nadzwyczajnego Konsystorza Kardynałów odbywającego sie w dniach 21-21 lutego 2014 roku. 

Gilles Emery OP: Teologia trynitarna św. Tomasza z Akwinu" Gilles Emery OP: Teologia trynitarna św. Tomasza z Akwinu"
Cena: 67,00 zł
szt.

Niniejsza książka ma przyczynić się do ukazania bogactwa trynitarnej nauki Tomasza z Akwinu. Została pomyślana jako wprowadzenie do lektury zawartego w Sumie teologii traktatu na temat Trójcy Świętej - bez ukrywania złożoności niektórych jego kwestii. Jej adresatem są studenci oraz ci wszyscy, którzy przed podjęciem lektury artykułów, skaładających się na ów traktat, albo w związku ze zgłębianiem określonych problemów, chcieliby skorzystać z ogólnej prezentacji, dającej wyobrażenia na temat omawianych kwestii, powodów, dla których zostały podjęte oraz przebadanych i zaproponowanych rozwiązań. 

Gilles Emery OP

Gilles Emery OP to jeden z najwybitniejszych znawców teologii św. Tomasza obecnej doby. Studium znakomicie wprowadza w tomaszową szkołę myślenia. 

Kajetan Rajski: Msza po dawnemu się odprawia. Rozmowy z kapłanami Kajetan Rajski: Msza po dawnemu się odprawia. Rozmowy z kapłanami
Cena: 29,90 zł
szt.

Na książkę składają się rozmowy z trzynastoma kapłanami, w większości bardzo młodymi, którzy opowiadają, dlaczego odprawiają starą Mszę, jak ten fakt odciska się na ich podążaniu za Chrystusem w kapłaństwie, w czynieniu ze swego zycia ofiary w służbie Kościołowi i wiernym.

Ksiązka w całości stanowi piękna opowieść o wierności dziedzictwu, o stale żywej, na nowo odkrywanej Tradycji, a także o ewangelicznej stałości i Pięknie, które ma moc ewangelizowania w świecie wciąż powstających i ginących zjawisk, barw, świateł.

Możemy przeczytac w niej o tym, jak bardzo diabeł boi sie tradycyjnej Mszy, o tym, że łaczy ona z wiarą pierwszych wieków, jest Msza przyszłości, a nie chwilową modą, a także o tym, że oducza księży aktorstwa, za to wprowadza w świat kontemplacji. Specjalnym dodatkiem do ksiązk jest rozmowa z x. dr Romanem Kneblewskim, proboszczem parafii Najśw. Serca Pana Jezusa w Bydgoszczy, pt. "Nie stawiajmy Kościoła na głowie"

Kolejna, po Mszy sw. Trydenckiej, apologia "starej" Mszy, która w każdej epoce okazuje się być nowa i życiodajna. 

 

 

Kajetan Rajski: Wilczęta 2. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych Kajetan Rajski: Wilczęta 2. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy Wyklętych
Cena: 29,90 zł
szt.

Dzięki lekturze tej publikacji świadectwa ludzi, którzy zachowali wierność rzeczom ważnym i gotowi byli oddać za nie życie, odkrywamy wartość wierności tradycji, polskości, dziedzictwu przodków. To fenomen Żołnierzy Wyklętych - dzięki nim kolejne pokolenia zaczynają żyć dla naszego narodowego i chrześcijańskiego dziedzictwa. Ta książka pomoże owo dziedzictwo docenić, wypełnić się nim i rozwijać je, by, jeszcze wspanialsze - przekazać kolejnym pokoleniom.

W drugim tomie rozmów z synami i córkami żołnierzy powojennego podziemia antykomunistycznego pokazana jest gehenna tytułowych Wilcząt, które system komunistyczny prześladował z całą brutalnością tylko dlatego, że ich ojcowie obrali drogę niezłomnych patriotów. Niektórzy z nich swoich ojców nie pamiętają. Niemal wszyscy żyli z piętnem „dzieci bandytów” przez długie dekady. Dopiero dziś odzyskują należną im pamięć i szacunek. 

 

Oto spis treści:


Wstęp
Śmierć spowoduje uwolnienie od tych okropnych przeżyć
Kazimierz Jachimek, syn Józefa Jachimka ps. „Stalin”

Urodziłam się na Zamku
Magdalena Zarzycka-Redwan, córka Władysława Zarzyckiego

Bałem się, że ojca powiesili…
Romuald Rajs, syn kpt. Romualda Rajsa ps. „Bury”

Zostały ordery i różaniec z chleba…
Wojciech Borzobohaty, syn ppłk. Wojciecha Borzobohatego ps. „Wojan”

Walkę uważał za swój obowiązek
Maciej Chojecki, syn chor. Antoniego Chojeckiego ps. „Ślepowron”

Urodziłem się 24 dni po śmierci ojca
Wiktor Kania, syn por. Wiktora Kani ps. „Andrzej”

Ojciec widział, jak torturują mamę
Bożena Przybyłowska, córka por. Jana Przybyłowskiego ps. „Onufry”

Agenci zabili go podczas snu
Arkadiusz Płaszczyński, syn chor. Witolda Boruckiego ps. „Babinicz”

Ojca odnaleziono na „Łączce”
Zygmunta Barańska, córka por. Zygmunta Szymanowskiego ps. „Jezierza”

„Będziemy czerwonych nieludzko strzelać”
Stanisław Sojczyński, syn kpt. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”

Bicie zależało od humoru ubeków
Kazimierz Komoszyński ps. „Kajtek”, syn Bronisława Komoszyńskiego

Mówili na mnie „Płomyk”
Zbigniew Kuraś, syn mjr. Józefa Kurasia ps. „Ogień”
 

 

 

Ks. Andrzej Maryniarczyk SDB: METAFIZYKA A ONTOLOGIE. PRÓBY PRZEZWYCIĘŻANIA METAFIZYKI I ICH PARADOKSY Ks. Andrzej Maryniarczyk SDB: METAFIZYKA A ONTOLOGIE. PRÓBY PRZEZWYCIĘŻANIA METAFIZYKI I ICH PARADOKSY
Cena: 19,00 zł
szt.

Celem tej publikacji, z serii "Zeszyty z metafizyki" jest wprowadzenie Czytelnika w nową kulturowo-filozoficzną sytuację, z jaką spotyka się w filozofii współczesnej, gdy podejmuje studia z metafizyki realistycznej. W pierwszej części "Zeszytu" został przedstawiony zarys metafizyki realistycznej, która wyróżnia się autonomią tak co do przedmiotu badań, jak i co do metody oraz celu. Jest typem poznania, które funduje wiedzę rozumiejącą i mądrościową. W drugiej części "Zeszytu" zostały ukazane dzieje i przyczyny wyodrębnienia się ontologii, jako odrębnej obok metafizyki dyscypliny, oraz omówione różnorodne typy nowożytnych i współczesnych ontologii. Czytelnik może zatem dowiedzieć się, że to, co dziś nazywa się "ontologią" niewiele ma wspólnego z ogólną teorią bytu, czyli metafizyką. 

Ks. Piotr Skarga SJ: Jak sie dobrze spowiadać? Ks. Piotr Skarga SJ: Jak sie dobrze spowiadać?
Cena: 19,00 zł
szt.

Co prawda na temat "dobrej spowiedzi" jest na rynku sporo podręczników, jednak nie wszystkie traktują o tytułowej "dobrej spowiedzi. Ten poradnik jest oparty o sprawdzone metody walki duchowej, których jezuici (tego zgromadzenia przedstawicielem jest Autor) byli mistrzami. Książeczka jest zatem praktycznym poradnikiem, można powieidzieć, podręcznikem bojowym, by na tym polu, jakim jest rachunek sumienia i spowiedź - zwyciężać. Lektura konieczna, nie tylko na Wielki Post.

Małgorzata Wassermann, Bogdan Rymanowski: Zamach na prawdę Małgorzata Wassermann, Bogdan Rymanowski: Zamach na prawdę
Cena: 35,00 zł
szt.

Zamach czy katastrofa? Ta ksiązka nie dję rozstrzygającej odpowiedzi. Ale ukazuje dramat wydarzeń sprzed pięciu lat, opowiada o tym, że bliscy ofiar katastrofy pozostali bez wsparcia ze strony rządu, i o tym, jak obchodziły sie z nimi rosyjskie służby. Przedstawia też najbardziej prawdopodobny przebieg dramatu, obnaża zaniechania rządu Donalda Tuska i niekompetencję prokuratury.

o. Adolf Tanquerey Zarys teologii ascetycznej i mistycznej (tom I) o. Adolf Tanquerey Zarys teologii ascetycznej i mistycznej (tom I)
Cena: 27,00 zł

O. Adolf Tanquerey, autor pracy stanowiącej bez wątpienia najbardziej klasyczny podręcznik ascetyki, żywił przekonanie, że dogmat jest fundamentem teologii ascetyczno-mistycznej i że wykazanie tego, co Bóg uczynił i czyni dla naszego życia wewnętrznego, jest najskuteczniejszą pobudką do prawdziwej pobożności. ss. 384, format 20,5 x 14,5 cm, miękka oprawa

Św. Tomasz z Akwinu: Komentarz do "Hermeneutyki" Arystotelesa Św. Tomasz z Akwinu: Komentarz do "Hermeneutyki" Arystotelesa
Cena: 55,00 zł
szt.

Św. Tomasz z Akwinu
Komentarz do "Hermeneutyki" Arystotelesa
przekład z jęz. łacińskiego Andrzej P. Stefańczyk
w serii "Teksty-Przekłady-Komentarze"

Książka ukazuje się w serii wydawniczej "Teksty-Przekłady-Komentarze". Obejmuje opracowany przez św. Tomasza z Akwinu, a dokończony przez Kajetana komentarz do traktatu Arystotelesa Hermeneutyka. Komentarz do Hermeneutyki dotyczy języka, nazwy, natury wyrażeń językowych, definicji, zdań i ich podziału itd. Tomaszowy traktat z zakresu, wydawałoby się, filozofii języka, jego struktury i funkcjonowania, podejmuje jednak pytania z dziedziny metafizyki języka: dlaczego i dzięki czemu istnieje język oraz co konstytuuje język jako taki. Refleksja nad tymi pytaniami ukazuje ścisłe powiązanie języka nie tyle z myśleniem, ile z poznaniem nakierowanym na realnie istniejącą rzeczywistość, która determinuje swoją strukturą zarówno poznanie, jak i wyrażający je język. Ta metafizyczna perspektywa wyróżnia tytułowy traktat w relacji do dociekań współczesnego językoznawstwa i filozofii języka. Publikacja zawiera tekst pierwszego polskiego przekładu oraz tekst łaciński traktatu, komentarze i objaśnienia sporządzone przez tłumacza, a także indeks-słownik najważniejszych terminów oraz bibliografię.

Lublin 2013, s. 639, cena 49 zł 
ISBN 978-83-60144-69-5

Giuseppe Portale, Irene Corona: Święty Jan Bosko. Cuda, wizje, proroctwa Giuseppe Portale, Irene Corona: Święty Jan Bosko. Cuda, wizje, proroctwa
Cena: 39,90 zł
szt.

Fascynująca książka o życiu i cudach św. Jana Bosko – wielkiego świętego Kościoła, założyciela Zgromadzenia Salezjanów, opiekuna młodzieży, jednego z największych cudotwórców w historii chrześcijaństwa!

Na kartach tej książki poznamy nadprzyrodzone dzieła, jakich Bóg dokonał przez osobę św. Jana Bosko: cudowne uzdrowienia, cud rozmnożenia pokarmu (w tym także eucharystycznych hostii), wskrzeszanie zmarłych, walkę (często wręcz fizyczną) z szatanem, dar proroctwa i przewidywania przyszłości, wgląd w sekrety ludzkich myśli i sumień oraz zdolność bilokacji.

O wyjątkowości Jana Bosko świadczy również jego doczesne ciało, które w nienaruszonym stanie można zobaczyć w turyńskiej bazylice, do której nieustannie pielgrzymują z wiarą tysiące osób prosząc o pomoc w najtrudniejszych życiowych bolączkach.

O tym wszystkim mówią świadectwa setek osób przesłuchanych w czasie procesu kanonizacyjnego, jego najbliżsi współpracownicy, hierarchowie Kościoła, świeccy politycy i urzędnicy oraz młodzi podopieczni z Oratorium...

„Kto po raz pierwszy i nie znając go, widział, jak odprawia Mszę świętą, wykrzykiwał instynktownie: Ten ksiądz musi być święty…!

Ks. Henryk Majkrzak SCJ: Antropologia integralna w Sumie Teologicznej św. Tomasza z Akwinu Ks. Henryk Majkrzak SCJ: Antropologia integralna w Sumie Teologicznej św. Tomasza z Akwinu
Cena: 47,00 zł
szt.

Coraz wyraźniej widać, że kryzysy, z którymi dziś się spotykamy: w ekonomii, polityce, wychowaniu, moralności, mają jedno źródło: błąd antropologiczny. aFałszywa wizja człowieka sprawia, że nie wiemy kogo i po co wychowujemy, dla kogo i po co stanowimy prawo, ani jak rozwijać gospodarkę, by rozwój ten wspomagał człowieka i życie godne człowieka.

Ta książka odsyła do najpełniejszej, integralnej koncepcji człowieka, jaką wytworzyła myśl ludzka. Poznajemy człowieka w jego odiesieniu do Boga i stworzenia, wgłębiamy sie w naturę duszy ludzkiej, jej sposób połaczenia z ciałem. Dowiadujemy się, czym jest poznanie prawdziwe, czym prawdziwa miłość, oraz czy na pewno zmartwychwstaniemy i skąd, poza Objawieniem, możemy o tym wiedzieć. Czytając tę ksiązkę odkryjemy też, że szczęście jest celem naszego życia i że jest ono konsekwencją spełnionego człowieczeństwa. Bardzo pożyteczna lektura, celnie i skutecznie wprowadzająca w antropologię św. Tomasza z Akwinu

o. Gabriele Amorth: Diabeł. Współczesne dochodzenie o. Gabriele Amorth: Diabeł. Współczesne dochodzenie
Cena: 26,00 zł
szt.

Książeczka i sposobach działania diabła, o tym, jak szuka dostępu do człowieka posługując się niektórymi trendami we współczesnej kulturze, Dowiemy się także, jak o diable i jego działaniu rozmawiać z dzieckiem, oraz jakiej pomocy w walce z szatanem i opetaniami możemy oczekiwać od proboszcza, biskupa, egzorcysty.

Krzysztof Sadło: Człowiek, który był Chestertonem Krzysztof Sadło:  Człowiek, który był Chestertonem
Cena: 19,90 zł
szt.

Prawdziwi mędrcy to ludzie, których słowa i opinie trwają wieki, jednocześnie nie tracąc nic ze swej aktualności. Podobnie rzecz się ma i z pisarstwem Chestertona, największego dwudziestowiecznego katolickiego apologety, a przy tym dziennikarza, poczytnego eseisty, autora kryminałów i poety. T książka jest właśnie o nim - barwnie przybliża postać pisarza i jego dokonania.

św. Tomasz z Akwinu: Ewangelia Ojców Kościoła św. Tomasz z Akwinu: Ewangelia Ojców Kościoła
Cena: 33,50 zł

Tym razem św. Tomasz z Akwinu jako autor ściągi dla kaznodziejów. Ale cóż to jest za ściąga! Przechodząc szczegółowo każdą Ewangelię, zdanie po zdaniu, czasem słowo po słowie, Akwinata opatruje je komentarzami, interpretacjami, objaśnieniami, które znalazł w dostępnej sobie patrystycznej bibliotece. Tak czytana Ewangelia nabiera życia, sprawia, że jej treść nas kształtuje. To dzieło to osobliwe połączenie geniuszu Ojców i ich sposobu odczytania Pisma św, które na zawsze pozostanie punktem odniesienia i dziecięcej miłości do Bożego Słowa, a także szacunku wobec Ojców, jaki miał św. Tomasz. Doskonały przekład i komentarz o. Jacka Salija OP.

Tomasz Terlikowski: SPRAWA PROFESORA CHAZANA. KULISY MANIPULACJI Tomasz Terlikowski: SPRAWA PROFESORA CHAZANA. KULISY MANIPULACJI
Cena: 29,00 zł
szt.

Gdybyś widział przerażoną młodą mamę,
gdybyś wiedział, że przed nią jeszcze 20 trudnych tygodni ciąży, potem poród i… konanie straszliwie chorego synka,
gdyby Twoi koledzy z pracy sugerowali Ci rozwiązanie,
gdybyś jego odrzuceniem ryzykował utratę pracy,
gdybyś przy tym miał pewność, że ani ani Twoja wiedza ani postawa nie uratują dziecku życia,

– co byś uczynił na miejscu lekarza?

Michael Davies: Nowa Msza papieża Pawła VI Michael Davies:  Nowa Msza papieża Pawła VI
Cena: 69,00 zł

Msza, wokół której spory podzieliły Kościół. Reforma Mszału dokonana na przełomie lat 60 i 70 ubiegłego wieku spowodowała rzadko spotykane spory, do dziś są one żywe, nasilają się. Czy zaufać administracyjnym decyzjom, uprawomacniającym reformę, czy też być wiernym dziedzictwo Tradycji? W odpowiedzi na to pytanie pomoże lektura tej, klasycznej już w literaturze światowej, książki, autorstwa nieodżałowanego Michael'a Davies'a. Podaruj ją znajomemu kapłanowi.

Abp Stanisław Wielgus: Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki. Historia mojego zycia. Abp Stanisław Wielgus: Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki. Historia mojego zycia.
Cena: 27,00 zł
szt.

W historii współczesnej Polski i Kościoła w Polsce zapisały się wydarzenia z przełomu 2006/2007, kiedy to, wkrótce po nominacji, JE abp Stanisław Wielgus nie objął urzędowo stolicy biskupiej metropolii warszawskiej. Stało się to w okolicznościach co najmniej tajemniczych, przy walnym udziale mediów, aktywnych dziennikarzy, a także ówczesnej władzy świeckiej. Te wydarzenia i ten fakt, wciąż niewyjaśniony, do dziś są przedmiotem sporów i dywagacji. W tej książce poznajemy życie żarliwego kapłana, rektora KUL, wspaniałego wychowawcę, wybitnego profesora, a przy tym człowieka skromnego. 

Książka to autobiograficzna opowieść, ilustrowana licznymi fotografiami, sięgająca czasów dzieciństwa, młodości, pierwszych lat pracy kapłańskiej i naukowej, poprzez lata rektorowania na KULu, biskupstwo płockie i nominacje na arcybiskupa metropolitę warszawskiego, wymuszoną rezygnację, aż do powrotu do Lublina.

Wyjątkowe świadectwo wyjątkowego Pasterza!

Antonio Socci: Czwarta Tajemnica Fatimska? Antonio Socci: Czwarta Tajemnica Fatimska?
Cena: 33,00 zł
szt.
  • Czy Trzecia Tajemnica Fatimska została ujawniona w całości?
  • Czy istnieje i co zawiera nieopublikowana część Orędzia Matki Bożej z Fatimy?
  • Czy „czwarta” Tajemnica Fatimska to zapowiedź wielkiej apokalipsy dla Kościoła i świata?

 

Bogna Białecka, Beata Nadolna: Miłość i autorytet. Jak wychowywać dzieci po chrześcijańsku i ustrzec je przed zagrożeniami? Bogna Białecka, Beata Nadolna: Miłość i autorytet. Jak wychowywać dzieci po chrześcijańsku i ustrzec je przed zagrożeniami?
Cena: 29,90 zł

Książka z podpisem jednej z Autorek!

Nawet prawym i świadomym odpowiedzialności rodzicom, którzy wkładają sporo wysiłku w wychowane swej progenitury, sporo kłopotów sprawiają wyzwania, których praktyka pedagogiczna nie znała. Seksualizacja kultury, dostęp powszechny do mediów elektronicznych, podważanie autorytetów dokonywane w mediach i prądach pedagogicznych, umacnianie autonomiczności dziecka wobec rodziców i przełożonych - ta rzeczywistość rodzi nowe trudności pedagogiczne. Autorki podejmują wyzwanie. Jak, nie rezygnując z tradycyjnych zasad, stawiania wymagań i celów, które są godne ludzkich dążeń, wychowywać we współczesnym świecie. Wychowanie tradycyjne, klasyczne - jest dziś coraz bardziej doceniane, bowiem jego realizacja umożliwia nie tylko życiowy sukces wychowanków, lecz przede wszystkim szczęście, teraz i na wieki. 

Plinio Correra de Oliveira: Rewolucja i Kontrrewolucja Plinio Correra de Oliveira: Rewolucja i Kontrrewolucja
Cena: 31,00 zł
szt.

Klasyczna pozycja, do której wciąż, zwłaszcza dziś, gdy starcie cywilizacyjne się nasila, warto wracać, odczytywać na nowo. Plinio Correra de Oliveira precyzyjnie opisał proces tego starcia, jego mechanizmy i wskazał postawy, które winni zachować ci, którzy dziedziczą cywilizację ukształtowaną przez Ewangelię i zasady klasycznej etyki.

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Sklep jest w trybie podglądu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Nasze oprogramowanie zapisuje informacje w plikach cookies dotyczących obszarów: informacje na temat sesji, ostatnio oglądane produkty, oddanie głosu w ankiecie. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej, jak je wyłączyć.

Design: Resgrafika.pl

Sklep internetowy od home.pl