Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Płatności

Polecane produkty

o. Adolf Tanquerey Zarys teologii ascetycznej i mistycznej (tom I) o. Adolf Tanquerey Zarys teologii ascetycznej i mistycznej (tom I)
Cena: 27,00 zł

O. Adolf Tanquerey, autor pracy stanowiącej bez wątpienia najbardziej klasyczny podręcznik ascetyki, żywił przekonanie, że dogmat jest fundamentem teologii ascetyczno-mistycznej i że wykazanie tego, co Bóg uczynił i czyni dla naszego życia wewnętrznego, jest najskuteczniejszą pobudką do prawdziwej pobożności. ss. 384, format 20,5 x 14,5 cm, miękka oprawa

Św. Tomasz z Akwinu: Komentarz do "Hermeneutyki" Arystotelesa Św. Tomasz z Akwinu: Komentarz do "Hermeneutyki" Arystotelesa
Cena: 55,00 zł
szt.

Św. Tomasz z Akwinu
Komentarz do "Hermeneutyki" Arystotelesa
przekład z jęz. łacińskiego Andrzej P. Stefańczyk
w serii "Teksty-Przekłady-Komentarze"

Książka ukazuje się w serii wydawniczej "Teksty-Przekłady-Komentarze". Obejmuje opracowany przez św. Tomasza z Akwinu, a dokończony przez Kajetana komentarz do traktatu Arystotelesa Hermeneutyka. Komentarz do Hermeneutyki dotyczy języka, nazwy, natury wyrażeń językowych, definicji, zdań i ich podziału itd. Tomaszowy traktat z zakresu, wydawałoby się, filozofii języka, jego struktury i funkcjonowania, podejmuje jednak pytania z dziedziny metafizyki języka: dlaczego i dzięki czemu istnieje język oraz co konstytuuje język jako taki. Refleksja nad tymi pytaniami ukazuje ścisłe powiązanie języka nie tyle z myśleniem, ile z poznaniem nakierowanym na realnie istniejącą rzeczywistość, która determinuje swoją strukturą zarówno poznanie, jak i wyrażający je język. Ta metafizyczna perspektywa wyróżnia tytułowy traktat w relacji do dociekań współczesnego językoznawstwa i filozofii języka. Publikacja zawiera tekst pierwszego polskiego przekładu oraz tekst łaciński traktatu, komentarze i objaśnienia sporządzone przez tłumacza, a także indeks-słownik najważniejszych terminów oraz bibliografię.

Lublin 2013, s. 639, cena 49 zł 
ISBN 978-83-60144-69-5

Giuseppe Portale, Irene Corona: Święty Jan Bosko. Cuda, wizje, proroctwa Giuseppe Portale, Irene Corona: Święty Jan Bosko. Cuda, wizje, proroctwa
Cena: 39,90 zł
szt.

Fascynująca książka o życiu i cudach św. Jana Bosko – wielkiego świętego Kościoła, założyciela Zgromadzenia Salezjanów, opiekuna młodzieży, jednego z największych cudotwórców w historii chrześcijaństwa!

Na kartach tej książki poznamy nadprzyrodzone dzieła, jakich Bóg dokonał przez osobę św. Jana Bosko: cudowne uzdrowienia, cud rozmnożenia pokarmu (w tym także eucharystycznych hostii), wskrzeszanie zmarłych, walkę (często wręcz fizyczną) z szatanem, dar proroctwa i przewidywania przyszłości, wgląd w sekrety ludzkich myśli i sumień oraz zdolność bilokacji.

O wyjątkowości Jana Bosko świadczy również jego doczesne ciało, które w nienaruszonym stanie można zobaczyć w turyńskiej bazylice, do której nieustannie pielgrzymują z wiarą tysiące osób prosząc o pomoc w najtrudniejszych życiowych bolączkach.

O tym wszystkim mówią świadectwa setek osób przesłuchanych w czasie procesu kanonizacyjnego, jego najbliżsi współpracownicy, hierarchowie Kościoła, świeccy politycy i urzędnicy oraz młodzi podopieczni z Oratorium...

„Kto po raz pierwszy i nie znając go, widział, jak odprawia Mszę świętą, wykrzykiwał instynktownie: Ten ksiądz musi być święty…!

Ks. Henryk Majkrzak SCJ: Antropologia integralna w Sumie Teologicznej św. Tomasza z Akwinu Ks. Henryk Majkrzak SCJ: Antropologia integralna w Sumie Teologicznej św. Tomasza z Akwinu
Cena: 47,00 zł
szt.

Coraz wyraźniej widać, że kryzysy, z którymi dziś się spotykamy: w ekonomii, polityce, wychowaniu, moralności, mają jedno źródło: błąd antropologiczny. aFałszywa wizja człowieka sprawia, że nie wiemy kogo i po co wychowujemy, dla kogo i po co stanowimy prawo, ani jak rozwijać gospodarkę, by rozwój ten wspomagał człowieka i życie godne człowieka.

Ta książka odsyła do najpełniejszej, integralnej koncepcji człowieka, jaką wytworzyła myśl ludzka. Poznajemy człowieka w jego odiesieniu do Boga i stworzenia, wgłębiamy sie w naturę duszy ludzkiej, jej sposób połaczenia z ciałem. Dowiadujemy się, czym jest poznanie prawdziwe, czym prawdziwa miłość, oraz czy na pewno zmartwychwstaniemy i skąd, poza Objawieniem, możemy o tym wiedzieć. Czytając tę ksiązkę odkryjemy też, że szczęście jest celem naszego życia i że jest ono konsekwencją spełnionego człowieczeństwa. Bardzo pożyteczna lektura, celnie i skutecznie wprowadzająca w antropologię św. Tomasza z Akwinu

o. Gabriele Amorth: Diabeł. Współczesne dochodzenie o. Gabriele Amorth: Diabeł. Współczesne dochodzenie
Cena: 26,00 zł
szt.

Książeczka i sposobach działania diabła, o tym, jak szuka dostępu do człowieka posługując się niektórymi trendami we współczesnej kulturze, Dowiemy się także, jak o diable i jego działaniu rozmawiać z dzieckiem, oraz jakiej pomocy w walce z szatanem i opetaniami możemy oczekiwać od proboszcza, biskupa, egzorcysty.

Krzysztof Sadło: Człowiek, który był Chestertonem Krzysztof Sadło:  Człowiek, który był Chestertonem
Cena: 19,90 zł
szt.

Prawdziwi mędrcy to ludzie, których słowa i opinie trwają wieki, jednocześnie nie tracąc nic ze swej aktualności. Podobnie rzecz się ma i z pisarstwem Chestertona, największego dwudziestowiecznego katolickiego apologety, a przy tym dziennikarza, poczytnego eseisty, autora kryminałów i poety. T książka jest właśnie o nim - barwnie przybliża postać pisarza i jego dokonania.

św. Tomasz z Akwinu: Ewangelia Ojców Kościoła św. Tomasz z Akwinu: Ewangelia Ojców Kościoła
Cena: 33,50 zł

Tym razem św. Tomasz z Akwinu jako autor ściągi dla kaznodziejów. Ale cóż to jest za ściąga! Przechodząc szczegółowo każdą Ewangelię, zdanie po zdaniu, czasem słowo po słowie, Akwinata opatruje je komentarzami, interpretacjami, objaśnieniami, które znalazł w dostępnej sobie patrystycznej bibliotece. Tak czytana Ewangelia nabiera życia, sprawia, że jej treść nas kształtuje. To dzieło to osobliwe połączenie geniuszu Ojców i ich sposobu odczytania Pisma św, które na zawsze pozostanie punktem odniesienia i dziecięcej miłości do Bożego Słowa, a także szacunku wobec Ojców, jaki miał św. Tomasz. Doskonały przekład i komentarz o. Jacka Salija OP.

Tomasz Terlikowski: SPRAWA PROFESORA CHAZANA. KULISY MANIPULACJI Tomasz Terlikowski: SPRAWA PROFESORA CHAZANA. KULISY MANIPULACJI
Cena: 29,00 zł
szt.

Gdybyś widział przerażoną młodą mamę,
gdybyś wiedział, że przed nią jeszcze 20 trudnych tygodni ciąży, potem poród i… konanie straszliwie chorego synka,
gdyby Twoi koledzy z pracy sugerowali Ci rozwiązanie,
gdybyś jego odrzuceniem ryzykował utratę pracy,
gdybyś przy tym miał pewność, że ani ani Twoja wiedza ani postawa nie uratują dziecku życia,

– co byś uczynił na miejscu lekarza?

Michael Davies: Nowa Msza papieża Pawła VI Michael Davies:  Nowa Msza papieża Pawła VI
Cena: 69,00 zł

Msza, wokół której spory podzieliły Kościół. Reforma Mszału dokonana na przełomie lat 60 i 70 ubiegłego wieku spowodowała rzadko spotykane spory, do dziś są one żywe, nasilają się. Czy zaufać administracyjnym decyzjom, uprawomacniającym reformę, czy też być wiernym dziedzictwo Tradycji? W odpowiedzi na to pytanie pomoże lektura tej, klasycznej już w literaturze światowej, książki, autorstwa nieodżałowanego Michael'a Davies'a. Podaruj ją znajomemu kapłanowi.

Abp Stanisław Wielgus: Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki. Historia mojego zycia. Abp Stanisław Wielgus: Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki. Historia mojego zycia.
Cena: 27,00 zł
szt.

W historii współczesnej Polski i Kościoła w Polsce zapisały się wydarzenia z przełomu 2006/2007, kiedy to, wkrótce po nominacji, JE abp Stanisław Wielgus nie objął urzędowo stolicy biskupiej metropolii warszawskiej. Stało się to w okolicznościach co najmniej tajemniczych, przy walnym udziale mediów, aktywnych dziennikarzy, a także ówczesnej władzy świeckiej. Te wydarzenia i ten fakt, wciąż niewyjaśniony, do dziś są przedmiotem sporów i dywagacji. W tej książce poznajemy życie żarliwego kapłana, rektora KUL, wspaniałego wychowawcę, wybitnego profesora, a przy tym człowieka skromnego. 

Książka to autobiograficzna opowieść, ilustrowana licznymi fotografiami, sięgająca czasów dzieciństwa, młodości, pierwszych lat pracy kapłańskiej i naukowej, poprzez lata rektorowania na KULu, biskupstwo płockie i nominacje na arcybiskupa metropolitę warszawskiego, wymuszoną rezygnację, aż do powrotu do Lublina.

Wyjątkowe świadectwo wyjątkowego Pasterza!

Antonio Socci: Czwarta Tajemnica Fatimska? Antonio Socci: Czwarta Tajemnica Fatimska?
Cena: 33,00 zł
szt.
  • Czy Trzecia Tajemnica Fatimska została ujawniona w całości?
  • Czy istnieje i co zawiera nieopublikowana część Orędzia Matki Bożej z Fatimy?
  • Czy „czwarta” Tajemnica Fatimska to zapowiedź wielkiej apokalipsy dla Kościoła i świata?

 

Bogna Białecka, Beata Nadolna: Miłość i autorytet. Jak wychowywać dzieci po chrześcijańsku i ustrzec je przed zagrożeniami? Bogna Białecka, Beata Nadolna: Miłość i autorytet. Jak wychowywać dzieci po chrześcijańsku i ustrzec je przed zagrożeniami?
Cena: 29,90 zł

Książka z podpisem jednej z Autorek!

Nawet prawym i świadomym odpowiedzialności rodzicom, którzy wkładają sporo wysiłku w wychowane swej progenitury, sporo kłopotów sprawiają wyzwania, których praktyka pedagogiczna nie znała. Seksualizacja kultury, dostęp powszechny do mediów elektronicznych, podważanie autorytetów dokonywane w mediach i prądach pedagogicznych, umacnianie autonomiczności dziecka wobec rodziców i przełożonych - ta rzeczywistość rodzi nowe trudności pedagogiczne. Autorki podejmują wyzwanie. Jak, nie rezygnując z tradycyjnych zasad, stawiania wymagań i celów, które są godne ludzkich dążeń, wychowywać we współczesnym świecie. Wychowanie tradycyjne, klasyczne - jest dziś coraz bardziej doceniane, bowiem jego realizacja umożliwia nie tylko życiowy sukces wychowanków, lecz przede wszystkim szczęście, teraz i na wieki. 

Plinio Correra de Oliveira: Rewolucja i Kontrrewolucja Plinio Correra de Oliveira: Rewolucja i Kontrrewolucja
Cena: 31,00 zł
szt.

Klasyczna pozycja, do której wciąż, zwłaszcza dziś, gdy starcie cywilizacyjne się nasila, warto wracać, odczytywać na nowo. Plinio Correra de Oliveira precyzyjnie opisał proces tego starcia, jego mechanizmy i wskazał postawy, które winni zachować ci, którzy dziedziczą cywilizację ukształtowaną przez Ewangelię i zasady klasycznej etyki.

x. Stanisław Solski: 100 sposobów oddawania czci Najświętszemu Sakramentowi x. Stanisław Solski: 100 sposobów oddawania czci Najświętszemu Sakramentowi
Cena: 17,00 zł

Chwieje się a nawet upada wiara w Obecność Prawdziwego Boga w Najświętszym Sakramencie. Często jest to spowodowane praktyka liturgiczną, która coraz bardziej lekceważąco odnosiła się do postaw i gestów wobec Sakramentu. Dlatego trudno przecenić wagę tej książeczki i trudno nie przyłożyć się do tego, by była ona lekturą powszechną. O. Stanisław Solski SJ, żyjący w XVII wieku, przedstawia proste sposoby, przez które w naszej codzienności możemy oddać cześć Jezusowi Eucharystycznemu. Są też pouczenia o tym, dlaczego powinniśmy często przyjmować Komunię św., a kto nie powinien często przyjmować Komunii św.

Książka zawiera także:

Kilka refleksji i kilka wskazań praktycznych o Komunii Świętej w postawie klęczącej – ks. Jacek Bałemba
Godzinki o Najświętszym Sakramencie Ciała i Krwi Chrystusa

Gilbert K. Chesterton: Obrona rozumu Gilbert K. Chesterton: Obrona rozumu
Cena: 39,90 zł
szt.

"Ze smutkiem należy stwierdzić, że od pewnego czasu równie trudno znaleźć przejawy istnienia rozumu, jak i przejawy istnienia Potwora z Loch Ness." O tym właśnie jest ta książka - o upadku rozumu, który sprawia, że upada wszystko inne: moralność, polityka, sztuka, medycyna. Zadziwiająco współczesne eseje, iskrzący się dowcipami język, pełne paradoksów rozumowania - Chesterton w najlepszej formie!

Stanisław Krajski: Masoneria Polska 2014 Stanisław Krajski: Masoneria Polska 2014
Cena: 47,00 zł
szt.

Już od najbliższego poniedziałku, 8 XII, w sprzedaży najnowsza książka Dra Stanisława Krajskiego pt. Masoneria Polska 2014. Ponad 400 stron analiz, dokumentów, faktów i ich omówień dotyczących wpływu masonerii na życie publiczne w Polsce w 2014 roku. Chodzi o wpływ nie tylko na politykę i finanse, lecz także na sztukę, edukację, Kościół, poszczególne osoby. Tak książka sporo wyjaśnia, każe jednak także postawić pytania i znaleźć odpowiedzi.

Ścienny kalendarz tradycyjny 2015 Ścienny kalendarz tradycyjny 2015
Cena: 29,90 zł

Piękno powinno być obecne w szczegółach, towarzyszyć nam w codzienności. Jego obecność łagodzi nasze zachowania, podnosi ducha. Dlatego dawniej w polskich domach dbano, by kalendarze, odmierzające czas do wieczności, ubogacały duszę swą zewnętrzną szatą. Taki właśnie jest ten kalendarz. Piękny, 12-planszowy z reprodukcjami arcydzieł malarstwa sakralnego. Święta według tradycyjnego układu, dni postne, kolory liturgiczne — wszystko, czego potrzeba tradycyjnej rodzinie!

bp Dominique Rey: Parafio, Obudź się! bp Dominique Rey: Parafio, Obudź się!
Cena: 36,00 zł
szt.

Bp Dominique Rey, ordynariusz jednej ze starych francuskich diecezji, Fre jest biskupem na wskroś nowoczesnym. Seminarium w jego diecezji jest wypełnione klerykami, a życie religijne jest w rozkwicie. Kapłani chodzą w sutannach, alumni otrzymują święcenia subdiakonatu, a sam obrzęd święceń udzielany jest według starszego rytuału. Biskup pozwala kapłanom odprawiać Msze wg tzw. Nadzwyczajnej formy, sam też chętnie to czyni.

Książka jest znakomitym podręcznikiem nowej ewangelizacji. Ukazuje, jak w tym świecie, często obojętnym lub wrogim chrześcijaństwu, głosić orędzie o Zbawieniu. Autor omawia zasadnicze warunki skuteczności ewangelizacji: osobiste nawrócenie, stała duchowa i intelektualna formacja, oraz odpowiednio zastosowana ars celebrandi - ukazująca godność, piękno i misteryjność liturgii, która jest źródłem chrześcijańskiego życia.

Dietrich von Hildebrand: KOŃ TROJAŃSKI W MIEŚCIE BOGA Dietrich von Hildebrand: KOŃ TROJAŃSKI W MIEŚCIE BOGA
Cena: 39,90 zł

Koń Trojański w Mieście Boga to jedna z najgłośniejszych książek Dietricha von Hildebranda. Wybitny filozof, jeden z największych współczesnych etyków, opierając się na właściwie interpretowanych tekstach Soboru Watykańskiego II, wskazuje nadużycia, jakich dopuszczają się modernistyczni teologowie. Książka napisana dwa lata po zakończeniu Vaticanum II, podczas którego autor był jednym z ekspertów, jest kluczem do zrozumienia posoborowego kryzysu w Kościele oraz jego postępującej sekularyzacji. Dietrich von Hildebrand odnowie fałszywej przeciwstawia odnowę prawdziwą. ss. 392; format: 14,5x20 cm; oprawa twarda

Tradycyjny kalendarz i terminarz książkowy 2015 Tradycyjny kalendarz i terminarz książkowy 2015
Cena: 29,90 zł
szt.

Tradycyjny, świetnie opracowany kalendarz książkowy 2015

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Sklep jest w trybie podglądu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Nasze oprogramowanie zapisuje informacje w plikach cookies dotyczących obszarów: informacje na temat sesji, ostatnio oglądane produkty, oddanie głosu w ankiecie. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej, jak je wyłączyć.

Design: Resgrafika.pl

Click Shop | Hosting home.pl