Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Płatności

Polecane produkty

Stanisław Krajski: Masoneria, islam, uchodźcy Stanisław Krajski: Masoneria, islam, uchodźcy
Cena: 25,00 zł
szt.

Czy masoni wyznają islam?
Czy Allah i bóstwo masonerii są tym samym?
Islam i kabała
Nawet syn sułtana należał do masonerii
Islam: „Chrystus nie jest Bogiem ani nawet synem Bożym”
Islam: „Chrystus przyjdzie w dniach ostatnich by zniszczyć chrześcijaństwo”
Kto promuje w Polsce Islam?
Etniczna trąba powietrzna
Hidżra – islamizacja i podbój poprzez „wędrówkę ludów”
W jaki sposób George Soros wspomaga „uchodźców”?
Powiązane z Sorosem ośrodki polskie wspierające „uchodźców”
„Czy czujecie smród nadchodzącej świętej wojny?”
Europa popełnia samobójstwo

Zaślepieni krótkowzrocznością i głupotą Politycznie Poprawnych, nie zdajecie sobie sprawy lub nie chcecie zdać sobie sprawy, że toczy się już wojna religijna. Wojna, którą oni nazywają dżihadem. Wojna, która (…) ma na celu podbój naszych dusz i zlikwidowanie naszej wolności. Wojna, która jest prowadzona po to, by zniszczyć naszą cywilizację…(…) Otępieni propagandą fałszu nie przyjmujecie do wiadomości, że jeśli nie zaczniemy się bronić, jeśli nie będziemy walczyć, dżihad zwycięży. (…) Zmiecie naszą kulturę, naszą sztukę, naszą naukę, naszą tożsamość, naszą moralność, nasze wartości.
Oriana Fallaci, „Wściekłość i duma”

Tomasz Łysiak: Medalion na pancerzu Tomasz Łysiak: Medalion na pancerzu
Cena: 55,00 zł
szt.

(...) Uwagę ministra przyciągnął gruby, sięgający do kostek wojskowy płaszcz, w który ubran był ów młody wojak. Pogoda była przeciez tak skwarna, że ze wszystkich lały się strugi potu. "Dlaczegos w płaszczu? Może chory?" - spytał Rataj. "Nie" - odpowiedział mocno skonfudowany chłopiec, nie wyjaśniając przyczyn. W końcu jednak, ze wstydem uniósł kraj szynela. Okazało się, że jego spodnie były cały w strzępach, ledwie trzymały sie na pasku.

Tak to skomentował minister Rataj: "Nie chciał się tak pokazać przed rządem. Ogarnął mnie ból i wstyd za siebie i innych, że oto tego chłopaka, dziecko prawie, które życie swe młode niosło w ofierze ojczyźnie, wyręczając starszych, nie zaopatrzono nawet w ubranie. Musiał zauważyć moje z kolei zmieszanie, mój - powtarzam - wstyd. Powiedział z prostotą: To nic! Ja wiem, żę Polska teraz nie ma. Jak będzie miała, to da! Żeby tylko bolszewików wypędzić!

(fragment książki)

Raymond kard. Burke: Boża Miłość stałą się Ciałem Raymond kard. Burke: Boża Miłość stałą się Ciałem
Cena: 29,90 zł

W książce Boża Miłość się stała Ciałem Jego Eminencja kardynał Raymond Leo Burke głosi piękno i moc Najświętszej Eucharystii w świetle głębokiego nauczania św. Jana Pawła II oraz papieża seniora Benedykta XVI. W sposób niezwykle klarowny i zrozumiały autor prowadzi czytelnika przez nauczanie Kościoła o Najświętszej Eucharystii i jej miejscu w życiu każdego ucznia Jezusa Chrystusa. Ten duchowy traktat o głównej tajemnicy naszej wiary łączy w sobie bogatą teologię Kościoła z praktyką życia duchowego. Cechująca kardynała Burke’a zdolność docierania do wiernych za pomocą prostego, lecz inspirującego języka niewątpliwie rozbudzi miłość do Eucharystii w sercach wszystkich czytelników.

Feliks Koneczny: O wielości cywilizacji Feliks Koneczny: O wielości cywilizacji
Cena: 47,00 zł
szt.

Jedno z najważniejszych dzieł Feliksa Konecznego, wybitnego krakowskiego historyka i historiozofa. Autor analizuje pojęcie cywilizacji jako specyficznej metody ustroju życia zbiorowego, z punktu widzenia rozwoju kultury materialnej i duchowej w poszczególnych cywilizacjach. Analiza ta przebiega z uwzględnieniem takich cech jak m.in. rasa, religia, język i stosunki prawne. Książka jest bardzo aktualna ze względu na współczesny kryzys imigracyjny.

„Każda cywilizacja, póki jest żywotną, dąży do ekspansji; toteż gdziekolwiek zetkną się z sobą dwie cywilizacje żywotne, walczyć z sobą muszą. Wszelka cywilizacja żywotna, nie obumierająca, jest zaczepną. Walka trwa, dopóki jedna z walczących cywilizacji nie zostanie unicestwiona; samo zdobycie stanowiska cywilizacji panującej – walki bynajmniej nie kończy. Jeżeli istniejące obok siebie cywilizacje mieszczą się obok siebie w obojętnym spokoju, widocznie obie pozbawione są sił żywotnych. Wypadek taki kończy się często kompromisem w jakiejś mieszaninie mechanicznej, w której nastaje obopólna stagnacja, a z niej wytworzy się z czasem istne bagnisko acywilizacyjności. Tak np. runęła cywilizacja wielkiej Persji, nie mogąc znieść klina hellenistycznego, wbijającego się w nią” (fragment książki).

Steve Wiedenkopf: Chwała Krucjat Steve Wiedenkopf: Chwała Krucjat
Cena: 39,90 zł
szt.

Co wiemy o krucjatach? Są tym wydarzeniem z odległej historii, które dziś służy do wzbudzania poczucia winy w wiernych Kościoła. Czy słusznie? Ta książka daje rzetelną odpowiedź. Już sam tytuł przyciąga. To mocna lektura!

Leszek Żebrowski: Czerwona trucizna. Mity przeciwko Polsce - Akt II Leszek Żebrowski: Czerwona  trucizna. Mity przeciwko Polsce - Akt II
Cena: 45,00 zł
szt.

Czerwona trucizna” to zbiór esejów historyczno-politycznych z ostatnich kilkunastu lat, traktujących o naszej sytuacji po 1989 roku, przypominających również o tym, co było wcześniej. Jest on kontynuacją pierwszego tomu pt. „Mity przeciwko Polsce. Żydzi, Polacy, komunizm 1939–2012” (Capital, Warszawa 2012)..."

Barbara Kiereś: U podstaw pedagogiki realistycznej Barbara Kiereś: U podstaw pedagogiki realistycznej
Cena: 34,90 zł
szt.

Przedmiotem analiz Autorki jest spór o wychowanie, o jego potrzebę, zakres, metodę i cel, który zawiązał się już w starożytnej Grecji i trwa po dzień dzisiejszy. W szranki stają trzy odmienne typy pedagogiki: kolektywistyczna, indywidualistyczna oraz personalistyczna. U ich podstaw tkwią różne koncepcje człowieka: bądź jako funkcji państwa (kolektywizm), bądź jako zaobsolutyzowanej jednostki (indywidualizm), bądź jako rozumnej, wolnej i suwerennej bytowo, ale spotencjalizowanej i żyjącej społecznie osoby (personalizm). Antropologie te są z kolei pokłosiem filozofii, a ostatecznie sporu o samą filozofię, jaki toczy się pomiędzy tradycją idealizmu (racjonalizmem i irracjonalizmem) a tradycją realizmu poznawczego. Okazuje się więc, że rzeczowe i racjonalne rozstrzygnięcie sporu o kształt i cel wychowania, a tym samym o naukowy status pedagogiki uniwersyteckiej oraz o jej rolę w praktyce wychowawczej zależy od rozstrzygnięcia sporu o filozofię i związane z nią koncepcje człowieka.

Dariusz Zalewski: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice Dariusz Zalewski: Nieposłuszne dzieci, posłuszni rodzice
Cena: 29,00 zł

Paradoks polega na tym, że teraz wszystko postawiono na głowie. Rodzice są posłuszni dzieciom, a dzieci są nieposłuszne rodzicom. Oto skutek podążania za nowinkami pedagogicznymi. Co ciekawe, nieposłuszeństwo dzieci wcale nie jest ganione. Wręcz przeciwnie jest wyrazem wolności (postaw demokratycznych) i kreatywności. Brzmi to nawet przekonująco, ale na dnie takiego podejścia czai się zwykła pycha.

Jeśli poszukujesz sprawdzonych, nie będących sezonowym krzykiem mody rozwiązań, to jest to książka dla Ciebie.

 

Książka składa się z dwóch części. Część pierwsza zatytułowana: Sekrety mistrzów zawiera 25 artykułów. Na drugą – noszącą tytuł O wychowaniu na co dzień, składa się 24 tytuły.  Problematyka dotyczy relacji między dzieckiem a nauczycielem i poszukiwania ich tradycyjnych kontekstów. wskazuje także na rozwiązania przetestowane przez wieki, dostosowane do współczesnych realiów.

Spór o początek i koniec życia ludzkiego Spór o początek i koniec życia ludzkiego
Cena: 43,00 zł
szt.

Książka zawiera materiały z XVII Międzynarodowego Sympozjum Metafizycznego (11 XII 2014 r.) z cyklu „Zadania współczesnej metafizyki” poświęconego współczesnym sporom w sprawie naturalnych granic życia ludzkiego. Publikacja składa się z trzech części. W pierwszej, noszącej tytuł: „O życiu i śmierci w ogólności”, zostały zamieszczone teksty dotyczące zagadnienia życia w ogólności, jak i życia ludzkiego, jego pochodzenia i początku, a także prób filozoficznego wyjaśnienia śmierci. W drugiej części książki, pod tytułem „Życie i śmierć: dysputy problemowe”, zostały podjęte szczegółowe zagadnienia dotyczące życia w perspektywie biotechnologicznej, teologicznej, filozoficznej oraz etycznej, np. problemu zapłodnienia „in vitro”, legalizacji eutanazji, statusu bytowego embrionu ludzkiego, stanu nieba i piekła, hipotezy „anima separata”, genetycznie modyfikowanych organizmów, technologii przedłużania życia, itd. Trzecia cześć książki, zatytułowana „W trosce o kulturę życia”, koncentruje się na niezbywalnej wartości dobra bezwzględnego, jakim jest ludzkie życie, i koniecznością budowania kultury i cywilizacji życia, zdolnej przeciwstawić się współczesnej cywilizacji śmierci. W książce zamieszczono obszerną bibliografię tematyczną.

Zbigniew Pańpuch: Szczęście a polityka. Aretologiczne podstawy politologii Platona i Arystotelesa Zbigniew Pańpuch: Szczęście a polityka. Aretologiczne podstawy politologii Platona i Arystotelesa
Cena: 35,00 zł
szt.

Książka jest kolejną pozycją w serii wydawniczej „Scripta Philosophiae Classicae” i drugą z prac w tej serii dotyczących greckiej aretologii, tym razem społecznych uwarunkowań realizacji cnoty-arete w nawiązaniu do tekstów Platona i Arystotelesa. Autor przypomina klasyczną koncepcję polityki jako działalności ludzkiej związanej z moralnością. Sięgając do Platońskiej i Arystotelesowskiej aretologii autor ukazuje istotę klasycznie rozumianej filozofii polityki, która wiązała organizację poszczególnych kręgów życia społecznego z kształtowaniem sprawności (cnót) moralnych. Celem tak rozumianej polityki jest pełnia rozwoju człowieka, a więc jego szczęście. Autor ukazuje najpierw przyjaźń jako podstawowy warunek spełniania się arete w relacjach międzyludzkich, a następnie główne obszary życia społecznego, jak gospodarka i polityka, w których realizuje się arete. Za Platonem i Arystotelesem autor wydobywa znaczenie państwa-polis jako miejsca spełniania się człowieka, ukazując podobieństwa i różnice w politologii obu myślicieli.

Ilustrowane Dzieje Polski Ilustrowane Dzieje Polski
Cena: 79,00 zł
szt.

Piękne, albumowe wydanie opowieści o dziejach Polski. Piękne ilustracje, dużo opisów, przejrzysty układ. Książka ta przekona wszystkich, którzy po nią sięgną, że historia, zwłaszcza zaś historia Polski, jest doprawdy pasjonująca. 
Dworskie i dyplomatyczne intrygi mieszają się w niej z walecznymi szarżami na polach bitew, naukowe odkrycia idą w zawody z monarszymi miłostkami, uduchowiona sztuka z krętactwami karierowiczów, a obca przemoc z mozolną „pracą u podstaw”. Kończące się Tysiąclecie nie było dla nas jednoznaczne. Od chwały jagiellońskiego Złotego Wieku zmierzaliśmy do dramatu rozbiorów, od piastowskiego rozszerzania granic do klęski szwedzkich najazdów, od błogiego, sarmackiego zadowolenia do totalitaryzmów XX wieku. 
O tym wszystkim są „Ilustrowane dzieje Polski”, książka napisana lekko, nie stroniąca od historycznej anegdoty czy kontrowersyjnej tezy, książka, która ma ożywić i dopełnić suche fakty drzemiące w zatrzaskiwanych z ulgą okładkach podręczników. Ma przybliżyć królów i świętych, uczonych i hetmanów, artystów i podróżników, bohaterów i zdrajców. Sprawić, by każdy mógł wreszcie stwierdzić z przekonaniem, że historia jest nie tylko nauczycielką życia, ale przede wszystkim niewyczerpaną skarbnicą wciągających opowieści. Ciekawy, podzielony na krótkie, samodzielne rozdziały tekst, współgra z setkami kolorowych zdjęć i rysunków oraz dziesiątkami map, daje obraz polskich dziejów, niełatwych, ale wartych bliższego poznania.

Barbara Stanisławczyk: Kto się boi prawdy. Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce Barbara Stanisławczyk: Kto się boi prawdy. Walka z cywilizacją chrześcijańską w Polsce
Cena: 59,90 zł

"Otchłań cywilizacyjnego pęknięcia, który odsłania ta książka, nie może pozostawić jej czytelnika obojętnym. Autorka precyzyjnie pokazuje, jak to pękniecie jest od lat poszerzane żyletką rajfurów pokomunistycznej władzy, ale też jak wpisane jest głęboko w projekt liberalnej nowoczesności, jak dewastuje pojęcia rodziny, patriotyzmu, tradycji. Pisana na chłodno, ta książka brzmi jak „ostatni krzyk”: krzyk przestrogi przed przepaścią, której żaden most już nie połączy."
prof. Andrzej Nowak 

"Dlaczego my, Polacy, tak bardzo jesteśmy podzielni? Dlaczego w Polsce toczy się tak zacięty spór? Autorka pokazuje, że nie jest to spór doraźny, partyjny, czy tylko medialny. Dzisiejsze podziały i kontrowersje mają korzenie historyczne. Chodzi w nich o sprawy zasadnicze, o wartości fundamentalne. Jest to książka o polskiej tożsamości i jej ścisłym związku z religią, z katolicyzmem, a także książka o współczesnej kulturze i współczesnym barbarzyństwie, ukazująca uniwersalny charakter polskiego sporu. To lektura, którą gorąco zalecam tym wszystkim, którzy chcą być świadomymi obywatelami i Polakami."
prof. Zdzisław Krasnodębski

"Ta książka to brawurowa analiza przemian i prób destrukcji polskiego patriotyzmu. Wojna kulturowa w Polsce odbija w pastiszowym krzywym zwierciadle spory światopoglądowe w świecie zachodnim, zastępując dawne spory ideologiczne. Zmiany wnoszone przez globalizację najbardziej dramatycznie dekonstruują sferę kultury. Powodują korozję tożsamości - zbiorowej i indywidualnej. Destrukcja metafizyki ułatwia przekształcanie ludzi w nastawione tylko na konsumowanie tryby globalnej maszynerii."
Prof. Jadwiga Staniszkis 

"Książka Barbary Stanisławczyk jest przejmująco opowiedzianą historią polskiego doświadczenia narodowego od demokracji szlacheckiej do dzisiejszego społeczeństwa masowego - z jego wulgarnością, rozpadem więzi między ludźmi i pogardą dla wysokich ideałów. Opowiedziana historia jest gorzka, lecz pod nią tkwi mocne pozytywne przesłanie, mówiące o potrzebie nieustannej troski obywatelskiej o wspólnotę narodową, o suwerenność państwową oraz o wartości duchowe, bez których nie przetrwalibyśmy jako wspólnota i których dzisiaj znowu wypada nam bronić."
prof. Ryszard Legutko

Elżbieta Wiater: Wierny pies Pański. Biografia św. Jacka Odrowąża Elżbieta Wiater: Wierny pies Pański. Biografia św. Jacka Odrowąża
Cena: 51,90 zł
szt.

Święty Jacek – duchowy syn św. Dominika, od ośmiu wieków jeden z najskuteczniejszych orędowników, pierwszy polski święty, którego kult rozszerzył się m.in. na Azję i obie Ameryki.

Powołał do życia Zakon Kaznodziejski w Polsce, nigdy jednak nie był prowincjałem. Zakładał kolejne klasztory, ale nie osiadał w nich na stałe. Wybrał wędrowne kaznodziejstwo. Przemierzył wzdłuż i wszerz Polskę, Ruś i Prusy, głosząc Ewangelię poganom, schizmatykom, wszystkim potrzebującym.
Granice polityczne ani prawa fizyki nie stanowiły dla niego przeszkody. Uzdrawiał, wskrzeszał umarłych, uwalniał opętanych. Zmieniał oblicze Kościoła i całej Europy. Matka Boża obiecała mu, że zawsze go wysłucha, i wielokrotnie to udowadniała.

Jaką rolę w trzynastowiecznym świecie pełnił możny ród Odrowążów? Skąd wzięli się Domini canes – „Pańskie psy”? Co w cudownych żywotach Jacka jest faktem, a co legendą i dlaczego jego droga na ołtarze była tak długa?

Poznaj świętego, dzięki któremu dominikanie są wśród nas nieprzerwanie od ośmiuset lat. 

Marek Jan Chodakiewicz, Wojciech Muszyński, Jolanta Mysiakowska-Muszyńska: Polska dla Polaków! Kim byli i są polscy narodowcy? Marek Jan Chodakiewicz, Wojciech Muszyński, Jolanta Mysiakowska-Muszyńska: Polska dla Polaków! Kim byli i są polscy narodowcy?
Cena: 51,00 zł
szt.

Co decyduje o przynależności do narodowej wspólnoty, o byciu Polakiem? Jakie są podstawy i korzenie polskiego nacjonalizmu?

Polski obóz narodowy nie stanowił jednolitej, zwartej struktury politycznej. Był to powstający żywiołowo we wszystkich zaborach potężny ruch społeczny – fenomen, którego analogią jest ruch „Solidarności” z lat 1980–1981. Tworzyły go organizacje społeczne, związki zawodowe, stowarzyszenia gospodarcze, kobiece i młodzieżowe oraz stronnictwa polityczne. Był to także skupiający elity intelektualne prąd kulturalny, literacki i naukowy. Miał charakter pozaklasowy, łączył ludzi wokół idei solidaryzmu narodowego i pracy dla Ojczyzny, niezależnie od ich pochodzenia oraz statusu majątkowego. Głównym celem polskiego obozu narodowego u jego zarania była walka o odbudowę niepodległej i zjednoczonej Rzeczypospolitej. Endecy odrzucali teorie o podziale narodu na klasy społeczne, gdyż w ich przekonaniu prowadził on do rozerwania więzi narodowej. Podkreślali, że mimo zaborczych kordonów i rodzących się separatyzmów dzielnicowych wszystkie ziemie polskie stanowią całość, zaś zamieszkujący je Polacy są niepodzielnym organizmem narodowym.

Autorzy: Marek Jan Chodakiewicz, Wojciech Muszyński, Jolanta Mysiakowska-Muszyńska

Liczba stron 660

Okładka twarda

Format 160 x 220 mm

ISBN 978-83-7785-747-2

Wydawnictwo Zysk i S-ka

Rok wydania 2015

Polska dla Polaków!” — to oczywiste. To właśnie oni głównie tu mieszkają, tu umierają, tu czują i myślą. A dla kogo innego ma być? Jeśli miałaby być nie dla Polaków, to trzeba by przecież zmienić jej nazwę na Nie-Polska — albo na inną, odnoszącą się do dominującej grupy okupującej kraj obecnie znany jako Polska. Gdyby tak się stało, Polska rzeczywiście przestałaby istnieć. Jeśli zabrakłoby kontynuacji, trzeba by stworzyć nową nazwę, nowy kraj, nowych ludzi, nowy język. Co więcej, oprócz krainy geograficznej, wytyczonej politycznymi granicami narzuconymi Rzeczypospolitej po II wojnie światowej, trzeba by też zmienić byt funkcjonujący w świadomości i podświadomości każdego, kto zwie się polskim synem czy córką. Tutaj granice określa wyłącznie wyobraźnia i wola. Pozbycie się Polski w tym wymiarze wymagałoby radykalnego przebudowania świadomości, wręcz wyrugowania polskości z serc, duszy i mózgów Polaków. Ale przez kilkaset lat to się nie powiodło.

Polonia Christiana 47 Polonia Christiana 47
Cena: 12,00 zł
szt.

Głównym tematem 47. numeru "Polonia Christiana" jest żywo dyskutowana, niestety rzadko sensownie, kwestia imigracji muzułmanów do Europy. Nasi autorzy rozpatrują możliwe scenariusze i zagrożenia wynikające z lawinowego napływu obcych. 

 

W najnowszym numerze nie zabrakło także artykułów dotyczących niedawno zakończonego Synodu Biskupów w Rzymie. Krystian Kratiuk oraz Jerzy Wolak, nasi watykańscy wysłannicy, piszą o panującej tam atmosferze nowej wspólnotowości pozbawionejduszpasterskiej dyscypliny, za to z rozwodnioną doktryną, wspólnoty otwartej na światowość oraz… zdecentralizowanej. 

 

Mocną stroną najnowszego numeru pisma są „stałe punkty programu” – felietony Grzegorza Brauna i Andrzeja Pilipiuka. Nie wypada także pominąć tekstów Jacka Kowalskiego i Tomasza A. Żaka, do których przeczytania – podobnie jak i pozostałych artykułów – serdecznie zachęcamy.

Stanisław Krajski: Spisek przeciwko Matce Bożej (i Polsce) Stanisław Krajski: Spisek przeciwko Matce Bożej (i Polsce)
Cena: 25,90 zł

Objawienie Maryi w Kęble koło Wąwolnicy w 1278 r., objawienia, z których Giulio Mancinelli dowiaduje się od Matki Bożej, że jest Ona Królową Polski (przełom XVI i XVII w.), Śluby Lwowskie Jana Kazimierza w 1656 r., objawienia w Gietrzwałdzie w dniach 27-29 czerwca 1877 r., objawienia na polach Bitwy Warszawskiej w dniach 14 i 15 sierpnia 1920 r.

To są fakty, które ściśle wiążą się ze sobą.

To są drogowskazy dla Polski.

W nich znajdziemy przesłanie Matki Bożej dla nas i odczytamy swoje narodowe i państwowe wartości, cele i obowiązki.

Ta książka tego właśnie dotyczy, ale opowiada również o ciągu spisków trwających do dziś, których celem jest fałszowanie tych faktów, rozmydlanie ich, wreszcie usuwanie ich z naszej świadomości.

A oto jej spis treści:

Wstęp: jesteśmy Rycerzami Matki Bożej

Rozdział I „Ona zmiażdży ci głowę” – w jaki sposób powinniśmy podchodzić do objawień maryjnych?

1.    Prawdziwe objawienia Matki Bożej

2.    Sposoby prezentowania przez Matkę Bożą Jej przesłania

3.    Jaka powinna być nasza reakcja na objawienia maryjne?

4.    Arogancja wobec objawień Maryjnych

5.    Szatan i objawienia maryjne

6.    „Pomocnicy szatana na ziemi” wobec objawień maryjnych

7.    Spiski szatana przeciwko objawieniom maryjnym

 

Rozdział II Spisek przeciwko Matce Bożej z Kębła

1.    Gehenna Wąwolnicy

2.    Niszczenie dokumentów

3.    A jednak pamięć przetrwała

4.    Pierwsze ślady spisku

5.    Literatura przedmiotu – to może budzić podejrzenia

6.    Co się wydarzyło w Kęble?

7.    „Genezy kultu należy upatrywać w interwencji Boga”

8.    Kto i dlaczego zamienił figury?

9.    Jak ukradziono szczątki św. Mikołaja?

10.                      Wbrew woli Matki Bożej

11.                      Nieporozumienia z Matką Boża?

12.                      Dlaczego figury nie przeniesiono do 1700 r.?

13.                      Dlaczego figurę przeniesiono w 1700 r. – wersja oficjalna

14.                      Te fakty się nie zgadzają

15.                      Wędrówki, jej zamiana i rozebranie kościoła

16.                      Aktywizacja masonerii: zawiązanie wielkiego spisku

17.                      August Mocny, Tatarzy i szatan

18.                      Walka o Święty Krzyż

19.                      Czy Matka Boża została sprzedana?

20.                      Czy cudowna figura została zniszczona z premedytacją?

21.                      Czy pomocnikom szatana udało się zrealizować swój plan?

22.                      Przesłanie Matki Bożej z Kębła

 

Rozdział III Spisek przeciwko matce Bożej Królowej Polski

1.    Pycha, ambicja, odczytanie woli Bożej

2.    Jaki jest cel, misja, duchowość i reguła narodu polskiego?

3.    Objawienia Matki Bożej, które otrzymał ks. Giulio Mancinelli

4.    To Matka Boża spowodowała Śluby Lwowskie

5.    Który tekst Ślubów Lwowskich jest prawdziwy?

6.    Co sfałszowano?

7.    Matka Boga czy człowieka?

8.    Czy Polacy upadają przed Matką Bożą na kolana czy wchodzą z Nią w konfederację?

  1.     Czy Jan Kazimierz ogłosił, że Matka Boża jest Królową tylko Polski?

10.               Z kim mamy walczyć?

11.              Jakie obowiązki nakładają na nas Śluby Lwowskie?

12.             Obowiązki społeczne państwa i Kościoła w Ślubach Lwowskich

13.             Jak bardzo upowszechniona jest w Polsce nieprawdziwa wersja Ślubów Lwowskich?

14.              Skąd się wziął ten fałszywy tekst Ślubów Lwowskich?

15.               Kto jest autorem prawdziwego tekstu Ślubów Lwowskich?

16.                Spisek przeciwko obrazowi Matki Bożej Łaskawej ze Lwowa

 

Rozdział IV Spisek przeciwko Matce Bożej z Gietrzwałdu

1.    Dlaczego Matka Boża zwróciła się w Gietrzwałdzie tylko do Polaków?

2.    Matka Boża i… Bismarck

3.    Co powiedziała Matka Boża w Gietrzwałdzie?

4.    Trzeba upadać na kolana

5.    „Szatan będzie pożerać ludzkie dusze”

6.    Pierwsze trzy objawienia

7.    Interpretacja tych objawień przez Czesława Ryszkę

8.    Interpretacja tych objawień przez Marię Kominek OPs

9.    W jaki sposób uwieczniono objawienia z 28 i 29 sierpnia

10.     Przesłanie Matki Bożej do Polaków w Gietrzwałdzie w dniach 28-29 czerwca 1877 r. – część I

11.    Od elekcji do koronacji – na przykładzie króla Stanisława Leszczyńskiego

12.   Insygnia koronacyjne

13.    Przesłanie Matki Bożej w dniu 27 czerwca 1877 r.

14.    Przesłanie Matki Bożej do Polaków w Gietrzwałdzie w dniach 28-29 czerwca 1877 r. – część II

15   Sens kolejnych objawień w Gietrzwałdzie

16.    Znaki zapytania

Rozdział V Spisek przeciwko Matce Bożej Łaskawej

1.    Szanse Bitwy Warszawskiej

2.    Objawienie 14 sierpnia 1920 r.

3.    Objawienie 15 sierpnia 1920 r.

4.    Świadectwa dotyczące objawień

5.    Zaniechania ze strony polskiego Kościoła

6.    Wyciszanie i dezawuowanie objawień

7.    Co się stało z obrazami upamiętniającymi objawienia Matki Bożej w 1920 roku?

8.    Cud nad Wisłą według Jarosława Szarka

9.    „Ta dobra Ciocia Ymca”

10.    YMCA, masoneria i… Matka Boża

11.     Objawienia 1920 r. i Matka Boża Łaskawa z Warszawy

12.    Matka Boża Łaskawa i Syrenka warszawska

13.    Wymowa objawień z 1920 r.

14.    Matka Boża Kębełska i Matka Boża 1920 r.

15.    Dlaczego w 1920 r. objawiła się właśnie Matka Boża Łaskawa?

16.    Dlaczego Matka Boża ukazała się tylko rosyjskim żołnierzom?

17.    Dlaczego podczas pierwszego objawienia Matka Boża miała w rękach pęki strzał Bożego gniewu, a w trakcie drugiego już nie?

18.    Dlaczego za Matką Bożą, w trakcie drugiego objawienia, byli zbrojni rycerze?

19.    Dlaczego Matka Boża ukazała się bez korony?

20.   Matka Boża Łaskawa, Igor Mitoraj i zagubieni Polacy

 

Posumowanie: Matka Boża zwycięży, Polska zwycięży

Bibliografia

Tomasz Terlikowski: Herezja kardynałów Tomasz Terlikowski: Herezja kardynałów
Cena: 31,90 zł
szt.

Okazało się, że pośród wysoko postawionych hierarchów Kościoła, często zajmujących stanowiska, które pozwalały im wywierać wpływ na kształtowanie poglądów pozostałych księży, a także całych społeczności wiernych, są kardynałowie i biskupi, którzy w sposób planowy i celowy niszczą doktrynę Kościoła. 

Książka to dramatyczna historia sporu między obrońcami tradycyjnego nauczania Kościoła pochodzącego od Jezusa Chrystusa, a tymi, którzy chcieliby je zastąpić liberalnymi, politycznie poprawnymi doktrynami, będącymi karykaturą chrześcijaństwa. Sensacyjna lektura!

Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko: Drogowskazy dla Polaków Bł. Ks. Jerzy Popiełuszko: Drogowskazy dla Polaków
Cena: 29,90 zł
szt.

Mimo upływu czasu postać bł. x. Jerzego Popiełuszki coraz bardzie fascynuje. Dla tych, którzy go znali i pamiętają pozostaje wciąż żywą i bliską. Uniwersalność Jego postawy i tego, co mówił - są coraz bardziej wyraziste. Okazuje się, że jego związek z Ewangelią, z Polską,  pragnienie przesycenia patriotyzmu duchem Chrystusowym, były tak żarliwe że i dziś są ożywcze niemniej niż wówczas - w najpierw pełnych nadziei, potem mrocznych latach '80. Dlatego jesli ktos chce ożywić swą postawę służby Chrystusowi, Kościołowi i Polsce - niech rozmawia z x. Jerzym. Ta książeczka daje po temu sposobność.

Peter Seewald: Benedykt XVI. Portret z bliska Peter Seewald: Benedykt XVI. Portret z bliska
Cena: 43,00 zł

Fascynująca opowieść o człowieku, który mocno wpisał się w historię Kościoła. Niemiecki Papież! Wiele osób próbuje dociec, kim w rzeczywistości jest Papież Benedykt XVI, Joseph Ratzinger. Wszyscy są zgodni w jednej kwestii: monachijski Kardynał na Stolicy Piotrowej to najwybitniejszy na świecie intelektualista i duchowy mistrz.

Książka Petera Seewalda to jedna z najlepszych biografii kardynała Josepha Ratzingera, dokładnie udokumentowana, pisana z wrażliwością na treść nauczania Kardynała. To portret kompetentny i wartościowy, zdradzający przy tym zupełnie dotychczas nieznane szczegóły życiorysu, pozwalające lepiej głębiej poznać duchowość Ojca Świętego Benedykta XVI

Aureola - od Stanisława do Karola (cz.3) Aureola - od Stanisława do Karola (cz.3)
Cena: 35,90 zł
szt.

Aureola to pełne ciepła codziennych rozmów spotkania  rozśpiewanego rodzeństwa Karolinki i Piotrusia (kukiełek) z  zakonnikiem Nikodemem (aktorem) i maleńką, białą jak  anioł papugą Mądralką (pacynka). Bohaterowie widowiska spotykają się w namiastce Raju-klasztornym  ogrodzie z OKNEM DO NIEBA, w którym kryje się "aureoloskop". Ogród jest pełen śladów legend  i tajemnic związanych z  polskimi świętymi.  To tutaj w dzieciach rozbudzana jest ciekawośł fenomenem świętych-przyjaciół Pana Boga. Dzieciom, poprzez przykłady z ich życia prezentowane są takie wartości i cnoty jak altruizm, czystośł, poświęcenie, męstwo, pobożnośł, hojnośł i wiele innych.

Na płycie znajdują się filmy o świętych:

  • Bł. Karolina Kozkówna- Karolinka, Piotruś i Ojciec Nikodem słysząc o nieszczęściu przyjaciela Mądralki wspominają smutną historię bł. Karoliny, która dzisiaj daje pociechę wielu ludziom, szczególnie tym którzy stracili bliskich w niespodziewanych wypadkach.
  • św. Faustyna Kowalska- Nasi bohaterowie bawiąc się z Ojcem Nikodemem uczą się odczytywał różne znaki i dowiadują się, że św. Faustyna potrafiła wspaniale odczytywał Boże znaki i dlatego stała się sekretarką Pana Jezusa Miłosiernego.
  • bł. ks. Jerzy Popiełuszko- Piotruś pomagając Mądralce, a Ojciec Nikodem towarzysząc Karolince przy wizycie u dentysty ukazują jak piękną cechą jest solidarność za którą bł. ks. Jerzy oddał życie.
  • św. Jan Paweł II- Piotruś bawiąc się w aktora i sportowca przypomina Karolince i Mądralce, że Karol Wojtyła, w młodości też miał takie marzenia. Ojciec Nikodem ukazuje swoim przyjaciołom św. Jana Pawła II jako największy skarb Narodu Polskiego.

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Sklep jest w trybie podglądu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Nasze oprogramowanie zapisuje informacje w plikach cookies dotyczących obszarów: informacje na temat sesji, ostatnio oglądane produkty, oddanie głosu w ankiecie. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej, jak je wyłączyć.

Design: Resgrafika.pl

Sklep internetowy od home.pl