Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Płatności

Polecane produkty

Tomasz Terlikowski: SPRAWA PROFESORA CHAZANA. KULISY MANIPULACJI Tomasz Terlikowski: SPRAWA PROFESORA CHAZANA. KULISY MANIPULACJI
Cena: 29,00 zł
szt.

Gdybyś widział przerażoną młodą mamę,
gdybyś wiedział, że przed nią jeszcze 20 trudnych tygodni ciąży, potem poród i… konanie straszliwie chorego synka,
gdyby Twoi koledzy z pracy sugerowali Ci rozwiązanie,
gdybyś jego odrzuceniem ryzykował utratę pracy,
gdybyś przy tym miał pewność, że ani ani Twoja wiedza ani postawa nie uratują dziecku życia,

– co byś uczynił na miejscu lekarza?

Michael Davies: Nowa Msza papieża Pawła VI Michael Davies:  Nowa Msza papieża Pawła VI
Cena: 69,00 zł

Msza, wokół której spory podzieliły Kościół. Reforma Mszału dokonana na przełomie lat 60 i 70 ubiegłego wieku spowodowała rzadko spotykane spory, do dziś są one żywe, nasilają się. Czy zaufać administracyjnym decyzjom, uprawomacniającym reformę, czy też być wiernym dziedzictwo Tradycji? W odpowiedzi na to pytanie pomoże lektura tej, klasycznej już w literaturze światowej, książki, autorstwa nieodżałowanego Michael'a Davies'a. Podaruj ją znajomemu kapłanowi.

Abp Stanisław Wielgus: Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki. Historia mojego zycia. Abp Stanisław Wielgus: Tobie, Panie, zaufałem, nie zawstydzę się na wieki. Historia mojego zycia.
Cena: 27,00 zł
szt.

W historii współczesnej Polski i Kościoła w Polsce zapisały się wydarzenia z przełomu 2006/2007, kiedy to, wkrótce po nominacji, JE abp Stanisław Wielgus nie objął urzędowo stolicy biskupiej metropolii warszawskiej. Stało się to w okolicznościach co najmniej tajemniczych, przy walnym udziale mediów, aktywnych dziennikarzy, a także ówczesnej władzy świeckiej. Te wydarzenia i ten fakt, wciąż niewyjaśniony, do dziś są przedmiotem sporów i dywagacji. W tej książce poznajemy życie żarliwego kapłana, rektora KUL, wspaniałego wychowawcę, wybitnego profesora, a przy tym człowieka skromnego. 

Książka to autobiograficzna opowieść, ilustrowana licznymi fotografiami, sięgająca czasów dzieciństwa, młodości, pierwszych lat pracy kapłańskiej i naukowej, poprzez lata rektorowania na KULu, biskupstwo płockie i nominacje na arcybiskupa metropolitę warszawskiego, wymuszoną rezygnację, aż do powrotu do Lublina.

Wyjątkowe świadectwo wyjątkowego Pasterza!

Antonio Socci: Czwarta Tajemnica Fatimska? Antonio Socci: Czwarta Tajemnica Fatimska?
Cena: 33,00 zł
szt.
  • Czy Trzecia Tajemnica Fatimska została ujawniona w całości?
  • Czy istnieje i co zawiera nieopublikowana część Orędzia Matki Bożej z Fatimy?
  • Czy „czwarta” Tajemnica Fatimska to zapowiedź wielkiej apokalipsy dla Kościoła i świata?

 

Bogna Białecka, Beata Nadolna: Miłość i autorytet. Jak wychowywać dzieci po chrześcijańsku i ustrzec je przed zagrożeniami? Bogna Białecka, Beata Nadolna: Miłość i autorytet. Jak wychowywać dzieci po chrześcijańsku i ustrzec je przed zagrożeniami?
Cena: 29,90 zł

Książka z podpisem jednej z Autorek!

Nawet prawym i świadomym odpowiedzialności rodzicom, którzy wkładają sporo wysiłku w wychowane swej progenitury, sporo kłopotów sprawiają wyzwania, których praktyka pedagogiczna nie znała. Seksualizacja kultury, dostęp powszechny do mediów elektronicznych, podważanie autorytetów dokonywane w mediach i prądach pedagogicznych, umacnianie autonomiczności dziecka wobec rodziców i przełożonych - ta rzeczywistość rodzi nowe trudności pedagogiczne. Autorki podejmują wyzwanie. Jak, nie rezygnując z tradycyjnych zasad, stawiania wymagań i celów, które są godne ludzkich dążeń, wychowywać we współczesnym świecie. Wychowanie tradycyjne, klasyczne - jest dziś coraz bardziej doceniane, bowiem jego realizacja umożliwia nie tylko życiowy sukces wychowanków, lecz przede wszystkim szczęście, teraz i na wieki. 

Plinio Correra de Oliveira: Rewolucja i Kontrrewolucja Plinio Correra de Oliveira: Rewolucja i Kontrrewolucja
Cena: 31,00 zł
szt.

Klasyczna pozycja, do której wciąż, zwłaszcza dziś, gdy starcie cywilizacyjne się nasila, warto wracać, odczytywać na nowo. Plinio Correra de Oliveira precyzyjnie opisał proces tego starcia, jego mechanizmy i wskazał postawy, które winni zachować ci, którzy dziedziczą cywilizację ukształtowaną przez Ewangelię i zasady klasycznej etyki.

x. Stanisław Solski: 100 sposobów oddawania czci Najświętszemu Sakramentowi x. Stanisław Solski: 100 sposobów oddawania czci Najświętszemu Sakramentowi
Cena: 17,00 zł

Chwieje się a nawet upada wiara w Obecność Prawdziwego Boga w Najświętszym Sakramencie. Często jest to spowodowane praktyka liturgiczną, która coraz bardziej lekceważąco odnosiła się do postaw i gestów wobec Sakramentu. Dlatego trudno przecenić wagę tej książeczki i trudno nie przyłożyć się do tego, by była ona lekturą powszechną. O. Stanisław Solski SJ, żyjący w XVII wieku, przedstawia proste sposoby, przez które w naszej codzienności możemy oddać cześć Jezusowi Eucharystycznemu. Są też pouczenia o tym, dlaczego powinniśmy często przyjmować Komunię św., a kto nie powinien często przyjmować Komunii św.

Książka zawiera także:

Kilka refleksji i kilka wskazań praktycznych o Komunii Świętej w postawie klęczącej – ks. Jacek Bałemba
Godzinki o Najświętszym Sakramencie Ciała i Krwi Chrystusa

Gilbert K. Chesterton: Obrona rozumu Gilbert K. Chesterton: Obrona rozumu
Cena: 39,90 zł
szt.

"Ze smutkiem należy stwierdzić, że od pewnego czasu równie trudno znaleźć przejawy istnienia rozumu, jak i przejawy istnienia Potwora z Loch Ness." O tym właśnie jest ta książka - o upadku rozumu, który sprawia, że upada wszystko inne: moralność, polityka, sztuka, medycyna. Zadziwiająco współczesne eseje, iskrzący się dowcipami język, pełne paradoksów rozumowania - Chesterton w najlepszej formie!

Stanisław Krajski: Masoneria Polska 2014 Stanisław Krajski: Masoneria Polska 2014
Cena: 47,00 zł
szt.

Już od najbliższego poniedziałku, 8 XII, w sprzedaży najnowsza książka Dra Stanisława Krajskiego pt. Masoneria Polska 2014. Ponad 400 stron analiz, dokumentów, faktów i ich omówień dotyczących wpływu masonerii na życie publiczne w Polsce w 2014 roku. Chodzi o wpływ nie tylko na politykę i finanse, lecz także na sztukę, edukację, Kościół, poszczególne osoby. Tak książka sporo wyjaśnia, każe jednak także postawić pytania i znaleźć odpowiedzi.

Ścienny kalendarz tradycyjny 2015 Ścienny kalendarz tradycyjny 2015
Cena: 29,90 zł

Piękno powinno być obecne w szczegółach, towarzyszyć nam w codzienności. Jego obecność łagodzi nasze zachowania, podnosi ducha. Dlatego dawniej w polskich domach dbano, by kalendarze, odmierzające czas do wieczności, ubogacały duszę swą zewnętrzną szatą. Taki właśnie jest ten kalendarz. Piękny, 12-planszowy z reprodukcjami arcydzieł malarstwa sakralnego. Święta według tradycyjnego układu, dni postne, kolory liturgiczne — wszystko, czego potrzeba tradycyjnej rodzinie!

bp Dominique Rey: Parafio, Obudź się! bp Dominique Rey: Parafio, Obudź się!
Cena: 36,00 zł
szt.

Bp Dominique Rey, ordynariusz jednej ze starych francuskich diecezji, Fre jest biskupem na wskroś nowoczesnym. Seminarium w jego diecezji jest wypełnione klerykami, a życie religijne jest w rozkwicie. Kapłani chodzą w sutannach, alumni otrzymują święcenia subdiakonatu, a sam obrzęd święceń udzielany jest według starszego rytuału. Biskup pozwala kapłanom odprawiać Msze wg tzw. Nadzwyczajnej formy, sam też chętnie to czyni.

Książka jest znakomitym podręcznikiem nowej ewangelizacji. Ukazuje, jak w tym świecie, często obojętnym lub wrogim chrześcijaństwu, głosić orędzie o Zbawieniu. Autor omawia zasadnicze warunki skuteczności ewangelizacji: osobiste nawrócenie, stała duchowa i intelektualna formacja, oraz odpowiednio zastosowana ars celebrandi - ukazująca godność, piękno i misteryjność liturgii, która jest źródłem chrześcijańskiego życia.

Dietrich von Hildebrand: KOŃ TROJAŃSKI W MIEŚCIE BOGA Dietrich von Hildebrand: KOŃ TROJAŃSKI W MIEŚCIE BOGA
Cena: 39,90 zł

Koń Trojański w Mieście Boga to jedna z najgłośniejszych książek Dietricha von Hildebranda. Wybitny filozof, jeden z największych współczesnych etyków, opierając się na właściwie interpretowanych tekstach Soboru Watykańskiego II, wskazuje nadużycia, jakich dopuszczają się modernistyczni teologowie. Książka napisana dwa lata po zakończeniu Vaticanum II, podczas którego autor był jednym z ekspertów, jest kluczem do zrozumienia posoborowego kryzysu w Kościele oraz jego postępującej sekularyzacji. Dietrich von Hildebrand odnowie fałszywej przeciwstawia odnowę prawdziwą. ss. 392; format: 14,5x20 cm; oprawa twarda

Tradycyjny kalendarz i terminarz książkowy 2015 Tradycyjny kalendarz i terminarz książkowy 2015
Cena: 29,90 zł
szt.

Tradycyjny, świetnie opracowany kalendarz książkowy 2015

bł. Antoni Julian Nowowiejski: Wykład Liturgii Koscioła Katolickiego - CEREMONIAŁ PARAFIALNY bł. Antoni Julian Nowowiejski: Wykład Liturgii Koscioła Katolickiego - CEREMONIAŁ PARAFIALNY
Cena: 89,00 zł

Ceremoniał Parafialny to znakomity podręcznik liturgiczny wybitnego polskiego liturgisty -bł.  abpa Antoniego Nowowiejskiego. Dzieło stanowi komplementarne uzupełnienie Wykładu Liturgii Kościoła Katolickiego, jest jego praktyczną aplikacją.
W wydaniu tym uwzględnione zostały rubryki Rytuału Polskiego. Zostało ono dostosowane do brewiarza Piusa X z 1914 r. i do mszału Benedykta XV z 1920 r. Tym samym pewna jego część jest już nieaktualna i nie można jej stosować przy celebracji liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Chodzi tutaj  o zasady odmawiania brewiarza, czy obrzędy Wielkiego Tygodnia. W pozostałej częsci to wciąż znakomity i jedyny w języku polskim opis czynności liturgicznych w celebracjach parafialnych przy różnych okazjach, stanowi streszczenie kilku tomów Wykładu Liturgii w aspekcie praktycznym. Dowiemy się wszystkiego, co jest konieczne do godnego i pięknego sprawowania Mszy św: wotywnej, solennej, konwentulanej, Mszy w obcym kościele, Mszy prywatnej, Mszy o świętych, etc.
Dowiemy się też, l dlaczego język łaciński jest językiem liturgicznym i jako taki, powinien być zachowany.
Wszystko to omówione pieczołowicie i szczegółowo, pięknym językiem. Książka potrzebna w czasach, kiedy rośnie przekonanie, że przyszłość chrześcijaństwa i świata zależy od liturgii, czyli godnego oddawania czci Bogu - Stwórcy. Ksiązka stanowi starannie opracowany reprint ostatniego wydania z 1931 roku.

Do końca maja - promocyjna cena. Wysyłka od 6 czerwca br.

Grzegorz Braun: Nie o Mary Wagner. Film Grzegorz Braun: Nie o Mary Wagner. Film
Cena: 27,00 zł
szt.

Współczesne chrześcijaństwo ma swoich męczenników. Ewangelia mężnych obrońców, którzy sa gotowi przeciwstawić systemowi swoją pokorę i zdecydowanie w wierności zasadom. To film o jednej z takich kobiet.

Mszał Rzymski Mszał Rzymski
Cena: 120,00 zł

Reprint Mszału rzymskiego (mszalika codziennego) w przekładzie i opracowaniu benedyktynów tynieckich, wydanego w Poznaniu w 1963 r. z imprimatur bp. Karola Wojtyły. ss. 1520, format 11 x 18,5 cm, twarda oprawa

Spór o naturę ludzką Spór o naturę ludzką
Cena: 39,00 zł
szt.

Rozpowszechnianie się ideologii gender, spór o małżeństwo i związki jednopłciowe, inne współczesne spory moralne, w sposób świadomy, lub nie odwołują się do natury ludzkiej. Rozumienie, czym jest natura ludzka, umiejętność jej rozpoznania i wskazania, że jest ona kryterium rozróżniania dobra od zła to to sprawa dziś nader ważna.

Wojciech Sumliński: Lobotomia 3.0. 30 lat holocaustu prawdy o Jego śmierci Wojciech Sumliński: Lobotomia 3.0. 30 lat holocaustu prawdy o Jego śmierci
Cena: 39,90 zł
szt.

Chodzi o bł. X. Jerzego Popiełuszkę. Dlaczego prokurator, pan Andrzej Witkowski, który nie przegrywał żadnej sądowej sprawy tę jedną wciąż "przegrywa". Przegrywa w taki sposób, że śledztwo jest mu odbierane, akta archiwizowane, a śledztwo zamykane. Kto w Polsce ma taką moc i zainteresowanie, by nie dopuścić do odkrycia sprawy, która w połowie lat 80 ubiegłego wieku wstrząsnęła Polską? Kto do dziś ukrywa prawdę o zabójstwie x. Jerzego? Dlaczego to robi?

Stanisław Krajski: Wojna masonów na Ukrainie. Reperkusje dla Polski Stanisław Krajski: Wojna masonów na Ukrainie. Reperkusje dla Polski
Cena: 25,00 zł
szt.

Sprawa Majdanu połączyła polityków i zwolenników PO, PiS, SLD. W podobnym tonie w tej sprawie piszą Gazeta Polska i Gazeta Wyborcza. Dlaczego? Jakie są związki Jaceniuka z masonerią. Jakie są wpływy masońskie w Rosji? Kto sfinansował Majdan i komu zależy na wojnie na Ukrainie?

Georg Ratzinger, Michael Hesemann: Mój brat Papież Georg Ratzinger, Michael Hesemann: Mój brat Papież
Cena: 37,90 zł
szt.

Piękna opowieść o dorastaniu w katolickiej rodzinie, o zmaganiach codziennych i wojennych o naukowych i myzycznch pasjach przyszłego Papieża, Benedykta XVI. O tym także, na czym polegała jego służba w czasie II wojny światowej, stosunku do narodowego socjalizmu, o soborowych pracach i pasterzowaniu w Monachium. 

"Gdy padło imię Josephum, Józef, zamarłem. Zdałem sobie sprawę, że robi się "niebezpiecznie" - byłem niezwykle ciekaw, co będzie dalej.

Wreszcie zgromadzeni wierni usłyszeli dalszą część nowiny:

- Sancte Romanae Ecclesiae Cardinalem Ratzinger!

 

Rzeczywiście padło nazwisko "Ratzinger"! Musze szczerze powiedzieć, że usłyszawszy je, poczułem się bardzo przygnębiony. Pomyślałem, że mojego brata czeka teraz olbrzymie wyzwanie, niewyobrażalna wręcz misja i zacząłem naprawdę się o niego martwić. (...) Tego dnia udałem się do łóżka w dość smętnym nastroju. Przez cały wieczór i kolejny dzień dzwonił telefon, ale konsekwentnie nie podnosiłem słuchawki. A zostawcie wy mnie wszyscy w spokoju - myślałem

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Sklep jest w trybie podglądu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Nasze oprogramowanie zapisuje informacje w plikach cookies dotyczących obszarów: informacje na temat sesji, ostatnio oglądane produkty, oddanie głosu w ankiecie. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej, jak je wyłączyć.

Design: Resgrafika.pl

Sklep internetowy od home.pl