Producenci

Newsletter

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Płatności

Polecane produkty

x. Stanisław Solski: 100 sposobów oddawania czci Najświętszemu Sakramentowi x. Stanisław Solski: 100 sposobów oddawania czci Najświętszemu Sakramentowi
Cena: 17,00 zł

Chwieje się a nawet upada wiara w Obecność Prawdziwego Boga w Najświętszym Sakramencie. Często jest to spowodowane praktyka liturgiczną, która coraz bardziej lekceważąco odnosiła się do postaw i gestów wobec Sakramentu. Dlatego trudno przecenić wagę tej książeczki i trudno nie przyłożyć się do tego, by była ona lekturą powszechną. O. Stanisław Solski SJ, żyjący w XVII wieku, przedstawia proste sposoby, przez które w naszej codzienności możemy oddać cześć Jezusowi Eucharystycznemu. Są też pouczenia o tym, dlaczego powinniśmy często przyjmować Komunię św., a kto nie powinien często przyjmować Komunii św.

Książka zawiera także:

Kilka refleksji i kilka wskazań praktycznych o Komunii Świętej w postawie klęczącej – ks. Jacek Bałemba
Godzinki o Najświętszym Sakramencie Ciała i Krwi Chrystusa

Gilbert K. Chesterton: Obrona rozumu Gilbert K. Chesterton: Obrona rozumu
Cena: 39,90 zł
szt.

"Ze smutkiem należy stwierdzić, że od pewnego czasu równie trudno znaleźć przejawy istnienia rozumu, jak i przejawy istnienia Potwora z Loch Ness." O tym właśnie jest ta książka - o upadku rozumu, który sprawia, że upada wszystko inne: moralność, polityka, sztuka, medycyna. Zadziwiająco współczesne eseje, iskrzący się dowcipami język, pełne paradoksów rozumowania - Chesterton w najlepszej formie!

Stanisław Krajski: Masoneria Polska 2014 Stanisław Krajski: Masoneria Polska 2014
Cena: 47,00 zł
szt.

Już od najbliższego poniedziałku, 8 XII, w sprzedaży najnowsza książka Dra Stanisława Krajskiego pt. Masoneria Polska 2014. Ponad 400 stron analiz, dokumentów, faktów i ich omówień dotyczących wpływu masonerii na życie publiczne w Polsce w 2014 roku. Chodzi o wpływ nie tylko na politykę i finanse, lecz także na sztukę, edukację, Kościół, poszczególne osoby. Tak książka sporo wyjaśnia, każe jednak także postawić pytania i znaleźć odpowiedzi.

Ścienny kalendarz tradycyjny 2015 Ścienny kalendarz tradycyjny 2015
Cena: 29,90 zł

Piękno powinno być obecne w szczegółach, towarzyszyć nam w codzienności. Jego obecność łagodzi nasze zachowania, podnosi ducha. Dlatego dawniej w polskich domach dbano, by kalendarze, odmierzające czas do wieczności, ubogacały duszę swą zewnętrzną szatą. Taki właśnie jest ten kalendarz. Piękny, 12-planszowy z reprodukcjami arcydzieł malarstwa sakralnego. Święta według tradycyjnego układu, dni postne, kolory liturgiczne — wszystko, czego potrzeba tradycyjnej rodzinie!

bp Dominique Rey: Parafio, Obudź się! bp Dominique Rey: Parafio, Obudź się!
Cena: 36,00 zł
szt.

Bp Dominique Rey, ordynariusz jednej ze starych francuskich diecezji, Fre jest biskupem na wskroś nowoczesnym. Seminarium w jego diecezji jest wypełnione klerykami, a życie religijne jest w rozkwicie. Kapłani chodzą w sutannach, alumni otrzymują święcenia subdiakonatu, a sam obrzęd święceń udzielany jest według starszego rytuału. Biskup pozwala kapłanom odprawiać Msze wg tzw. Nadzwyczajnej formy, sam też chętnie to czyni.

Książka jest znakomitym podręcznikiem nowej ewangelizacji. Ukazuje, jak w tym świecie, często obojętnym lub wrogim chrześcijaństwu, głosić orędzie o Zbawieniu. Autor omawia zasadnicze warunki skuteczności ewangelizacji: osobiste nawrócenie, stała duchowa i intelektualna formacja, oraz odpowiednio zastosowana ars celebrandi - ukazująca godność, piękno i misteryjność liturgii, która jest źródłem chrześcijańskiego życia.

Dietrich von Hildebrand: KOŃ TROJAŃSKI W MIEŚCIE BOGA Dietrich von Hildebrand: KOŃ TROJAŃSKI W MIEŚCIE BOGA
Cena: 39,90 zł

Koń Trojański w Mieście Boga to jedna z najgłośniejszych książek Dietricha von Hildebranda. Wybitny filozof, jeden z największych współczesnych etyków, opierając się na właściwie interpretowanych tekstach Soboru Watykańskiego II, wskazuje nadużycia, jakich dopuszczają się modernistyczni teologowie. Książka napisana dwa lata po zakończeniu Vaticanum II, podczas którego autor był jednym z ekspertów, jest kluczem do zrozumienia posoborowego kryzysu w Kościele oraz jego postępującej sekularyzacji. Dietrich von Hildebrand odnowie fałszywej przeciwstawia odnowę prawdziwą. ss. 392; format: 14,5x20 cm; oprawa twarda

Tradycyjny kalendarz i terminarz książkowy 2015 Tradycyjny kalendarz i terminarz książkowy 2015
Cena: 29,90 zł
szt.

Tradycyjny, świetnie opracowany kalendarz książkowy 2015

bł. Antoni Julian Nowowiejski: Wykład Liturgii Koscioła Katolickiego - CEREMONIAŁ PARAFIALNY bł. Antoni Julian Nowowiejski: Wykład Liturgii Koscioła Katolickiego - CEREMONIAŁ PARAFIALNY
Cena: 89,00 zł

Ceremoniał Parafialny to znakomity podręcznik liturgiczny wybitnego polskiego liturgisty -bł.  abpa Antoniego Nowowiejskiego. Dzieło stanowi komplementarne uzupełnienie Wykładu Liturgii Kościoła Katolickiego, jest jego praktyczną aplikacją.
W wydaniu tym uwzględnione zostały rubryki Rytuału Polskiego. Zostało ono dostosowane do brewiarza Piusa X z 1914 r. i do mszału Benedykta XV z 1920 r. Tym samym pewna jego część jest już nieaktualna i nie można jej stosować przy celebracji liturgii w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego. Chodzi tutaj  o zasady odmawiania brewiarza, czy obrzędy Wielkiego Tygodnia. W pozostałej częsci to wciąż znakomity i jedyny w języku polskim opis czynności liturgicznych w celebracjach parafialnych przy różnych okazjach, stanowi streszczenie kilku tomów Wykładu Liturgii w aspekcie praktycznym. Dowiemy się wszystkiego, co jest konieczne do godnego i pięknego sprawowania Mszy św: wotywnej, solennej, konwentulanej, Mszy w obcym kościele, Mszy prywatnej, Mszy o świętych, etc.
Dowiemy się też, l dlaczego język łaciński jest językiem liturgicznym i jako taki, powinien być zachowany.
Wszystko to omówione pieczołowicie i szczegółowo, pięknym językiem. Książka potrzebna w czasach, kiedy rośnie przekonanie, że przyszłość chrześcijaństwa i świata zależy od liturgii, czyli godnego oddawania czci Bogu - Stwórcy. Ksiązka stanowi starannie opracowany reprint ostatniego wydania z 1931 roku.

Do końca maja - promocyjna cena. Wysyłka od 6 czerwca br.

Grzegorz Braun: Nie o Mary Wagner. Film Grzegorz Braun: Nie o Mary Wagner. Film
Cena: 27,00 zł
szt.

Współczesne chrześcijaństwo ma swoich męczenników. Ewangelia mężnych obrońców, którzy sa gotowi przeciwstawić systemowi swoją pokorę i zdecydowanie w wierności zasadom. To film o jednej z takich kobiet.

Mszał Rzymski Mszał Rzymski
Cena: 120,00 zł

Reprint Mszału rzymskiego (mszalika codziennego) w przekładzie i opracowaniu benedyktynów tynieckich, wydanego w Poznaniu w 1963 r. z imprimatur bp. Karola Wojtyły. ss. 1520, format 11 x 18,5 cm, twarda oprawa

Spór o naturę ludzką Spór o naturę ludzką
Cena: 39,00 zł
szt.

Rozpowszechnianie się ideologii gender, spór o małżeństwo i związki jednopłciowe, inne współczesne spory moralne, w sposób świadomy, lub nie odwołują się do natury ludzkiej. Rozumienie, czym jest natura ludzka, umiejętność jej rozpoznania i wskazania, że jest ona kryterium rozróżniania dobra od zła to to sprawa dziś nader ważna.

Wojciech Sumliński: Lobotomia 3.0. 30 lat holocaustu prawdy o Jego śmierci Wojciech Sumliński: Lobotomia 3.0. 30 lat holocaustu prawdy o Jego śmierci
Cena: 39,90 zł
szt.

Chodzi o bł. X. Jerzego Popiełuszkę. Dlaczego prokurator, pan Andrzej Witkowski, który nie przegrywał żadnej sądowej sprawy tę jedną wciąż "przegrywa". Przegrywa w taki sposób, że śledztwo jest mu odbierane, akta archiwizowane, a śledztwo zamykane. Kto w Polsce ma taką moc i zainteresowanie, by nie dopuścić do odkrycia sprawy, która w połowie lat 80 ubiegłego wieku wstrząsnęła Polską? Kto do dziś ukrywa prawdę o zabójstwie x. Jerzego? Dlaczego to robi?

Stanisław Krajski: Wojna masonów na Ukrainie. Reperkusje dla Polski Stanisław Krajski: Wojna masonów na Ukrainie. Reperkusje dla Polski
Cena: 25,00 zł
szt.

Sprawa Majdanu połączyła polityków i zwolenników PO, PiS, SLD. W podobnym tonie w tej sprawie piszą Gazeta Polska i Gazeta Wyborcza. Dlaczego? Jakie są związki Jaceniuka z masonerią. Jakie są wpływy masońskie w Rosji? Kto sfinansował Majdan i komu zależy na wojnie na Ukrainie?

Georg Ratzinger, Michael Hesemann: Mój brat Papież Georg Ratzinger, Michael Hesemann: Mój brat Papież
Cena: 37,90 zł
szt.

Piękna opowieść o dorastaniu w katolickiej rodzinie, o zmaganiach codziennych i wojennych o naukowych i myzycznch pasjach przyszłego Papieża, Benedykta XVI. O tym także, na czym polegała jego służba w czasie II wojny światowej, stosunku do narodowego socjalizmu, o soborowych pracach i pasterzowaniu w Monachium. 

"Gdy padło imię Josephum, Józef, zamarłem. Zdałem sobie sprawę, że robi się "niebezpiecznie" - byłem niezwykle ciekaw, co będzie dalej.

Wreszcie zgromadzeni wierni usłyszeli dalszą część nowiny:

- Sancte Romanae Ecclesiae Cardinalem Ratzinger!

 

Rzeczywiście padło nazwisko "Ratzinger"! Musze szczerze powiedzieć, że usłyszawszy je, poczułem się bardzo przygnębiony. Pomyślałem, że mojego brata czeka teraz olbrzymie wyzwanie, niewyobrażalna wręcz misja i zacząłem naprawdę się o niego martwić. (...) Tego dnia udałem się do łóżka w dość smętnym nastroju. Przez cały wieczór i kolejny dzień dzwonił telefon, ale konsekwentnie nie podnosiłem słuchawki. A zostawcie wy mnie wszyscy w spokoju - myślałem

Leszek Żebrowski: Brygada Świętokrzyska. NSZ w fotografiach i dokumentach Leszek Żebrowski: Brygada Świętokrzyska. NSZ w fotografiach i dokumentach
Cena: 59,90 zł
szt.

Opowieść fotograficzno - dokumentalna o tych, którzy toczyli bój za wolną Polskę - z Niemcami i komunistami, którzy chcieli zniszczyć tożsamość narodu polskiego.

Św. Grzegorz Wielki, Moralia, t.1 (List, Przedmowa, Księgi I-V) Św. Grzegorz Wielki,  Moralia, t.1 (List, Przedmowa, Księgi I-V)
Cena: 57,00 zł
szt.

Jaki jest sens sięgania do starych dzieł, tych, które liczą 1000 lat i więcej, jak w tym przypadku? Czy mogą one stanowić świadectwo dla historyków i badaczy życia i spuścizny danego autora? Oczywiście, te dzieła są też dla nich. 

Gdyby jednak ktoś zapytał Ciebie dziś: czy chcesz porozmawiać ze św. Grzegorzem Wielkim? Albo: Czy chcesz posłuchać wykładu wielkiego Papieża, mądrego filozofa, kazania wielkodusznego pasterza? Każdy by chciał. Tu w doczesności możemy spotykać wielkich ludzi przez ich dzieła. Słuchać ich, rozmawiać z nimi, nawet spierać się. Wchodzimy nie tylko w inny czas, czerpiąc z tamtego bogactwa, ale też obcujemy z genialną umysłowością, wysokiej próby duchowością. Przez to i w naszych umysłach i duszach następują poruszenia ku prawdzie, ku dobru, dzięki nim wzrastamy. 

 

oprawa: miękka, karbowana

stron: 488

Św. Grzegorz Wielki: Moralia t.2, Księgi VI - X Św. Grzegorz Wielki: Moralia t.2, Księgi VI - X
Cena: 55,00 zł
szt.

Jaki jest sens sięgania do starych dzieł, tych, które liczą 1000 lat i więcej, jak w tym przypadku? Czy mogą one stanowić świadectwo dla historyków i badaczy życia i spuścizny danego autora? Oczywiście, te dzieła są też dla nich. 

Gdyby jednak ktoś zapytał Ciebie dziś: czy chcesz porozmawiać ze św. Grzegorzem Wielkim? Albo: Czy chcesz posłuchać wykładu wielkiego Papieża, mądrego filozofa, kazania wielkodusznego pasterza? Każdy by chciał. Tu w doczesności możemy spotykać wielkich ludzi przez ich dzieła. Słuchać ich, rozmawiać z nimi, nawet spierać się. Wchodzimy nie tylko w inny czas, czerpiąc z tamtego bogactwa, ale też obcujemy z genialną umysłowością, wysokiej próby duchowością. Przez to i w naszych umysłach i duszach następują poruszenia ku prawdzie, ku dobru, dzięki nim wzrastamy. 

 

oprawa: miękka, karbowana

Wojciech Giertych OP: Jak żyć łaską? Płodność Boża w ludzkich czynach Wojciech Giertych OP: Jak żyć łaską? Płodność Boża w ludzkich czynach
Cena: 29,90 zł
szt.

o. Wojciech Giertych należy do najwybitniejszych współczesnych teologów. Gruntowna znajomość doktryny św. Tomasza z Akwinu, rzetelna, w starym stylu dominikańska praca sprawia, że nie jest ukąszony przez współczesne, trujące doktryny, które już tak wielu teologów sprowadziły na manowce, sprawiły, że ich działalność jest trucicielska. O. Giertych, zgodnie z wezwaniem św. Pawła, głosi zdrową naukę, nastaje w porę i nie w porę - ta książka jest takiej postawy wybitnym przykładem. "Mam nadzieję, że te rozważania przyczynią się nie tylko do potrzebnej odnowy teologii moralnej, ale także posłużą zwyczajnym ludziom, którzy pragną, aby moc Boża odsłoniła się w ich codziennym życiu." - napisał autor, Teolog Domu Papieskiego, Wojciech Giertych OP. Porcja solidnej, tomaszowej filozofii, w bardzo dobrym wydaniu!

Reguła Mistrza. Reguła św. Benedykta Reguła Mistrza. Reguła św. Benedykta
Cena: 57,00 zł
szt.

Dwa klasyczne teksty, które ukształtowały naszą cywilizację i prowadziły do świętości dziesiątki tysięcy chrześcijan. Współczesny człowiek działa w oparciu o reguły doraźne, nastawione na korzyść, chwilowe zadowolenie, albo wręcz daje się ponieść nurtom mody, "owczego pędu". Sam nie wie dokąd zmierza, a poczucie jałowości życia, depresje, frustracje i niespełnienie - to nieodłączni towarzysze codzienności.

Sięgając po te stare dzieła, które niczym doskonałe wino, wraz z upływem stuleci coraz doskonalej ukazują swoją wartość, sięgamy nie tylko po zbiór życiowych rad, ale nade wszystko księgę pokazującą skutecznie, że nasze życie ma sens i prowadzi do szczęścia tylko wówczas, gdy jest wypełnieniem planu Bożej Miłości. Obie "Reguły" są regułami realizacji tego planu, a ich skuteczności dowodzi świętość tych, którzy na przestrzeni stuleci według nich żyli.

stron 554, oprawa miękka

 

Św. Ambroży z Mediolanu, Listy, tomI Św. Ambroży z Mediolanu, Listy, tomI
Cena: 43,00 zł
szt.

By cieszyć się bogactwem Kościoła, trzeba zanurzać się w jego dziedzictwie. Oto doskonała okazja, bowiem lektura św. Ambrożego to obcowanie z wybitnym Ojcem Kościoła, tym, który miał znaczący udział w nawróceniu św. Augustyna, który wskazywał, jak powinny kształtować się relacje między władzą świecką a Kościołem.

To pierwsze wydanie listów. Znajdziemy tu egzegezę Pisma św. i pouczenia moralne; a pośród korespondentów Ambrożego są: św. Ireneusz, św. Justyn, także cesarz Teodozjusz.

Oprawa miękka, stron 224

Koszyk

produktów: 0

wartość: 0,00 zł

przejdź do koszyka »

Sklep jest w trybie podglądu

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych. Nasze oprogramowanie zapisuje informacje w plikach cookies dotyczących obszarów: informacje na temat sesji, ostatnio oglądane produkty, oddanie głosu w ankiecie. Dzięki nim możemy indywidualnie dostosować stronę do twoich potrzeb. Każdy może zaakceptować pliki cookies albo ma możliwość wyłączenia ich w przeglądarce, dzięki czemu nie będą zbierane żadne informacje. Dowiedz się więcej, jak je wyłączyć.

Design: Resgrafika.pl

Sklep internetowy od home.pl